Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj pro moje PC

Mam sestavu:
CPU: AMD Athlon X2 64 5200+
MB: Asus M2N-E
GPU: Palit nVidia GF 9800GT 512MB
RAM: 2x 2GB Patriot
HDD: 320GB a Smasung 1TB
Chipset: nForce 570 Ultra
OS: Win. XP SP3
Zdroj: Forton 400W
Case: Thermaltake Swing VB6000BWS (standart)
Case chci vyměnit za Thermaltake V9, kvůli chlazení. A tak sem si řekl, že si přikoupim i lepší zdroj, pže nevim jestli stíhá a taky u nový skříně bude dost větráků. A teď nevim jakej, měl by mít asi tak 700W výkon (co na to vy?), tichej větráček a vysokou účinnost, taky bych chtěl, aby měl dobře vyřešenou kabeláž atd.... (může mít i červený podsvícení větráku, pže by se hodil do skříně)
Poradtě mi jakej a kdyžtak přidejte nějaký info.

Ještě přesně nevím jak to bude vypadat, ale zejra si jdu do servisu pro PC. Možná, že mi doporučí výměnu CPU a tudíž i MB, takže bych tam popřípadě chtěl desku: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6047 3 a procák: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5199 3. V tomhle mam docela jasno, ale se zdrojem moc ne. Měl sem na mysli: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4128 8.

Teď jsou na trhu i nový a já sem bezradnej, nějaký adepty bych měl, ale rozhodnout se. :-D
Chtěl bych nějakej zdroj, kterej by utáh jak tu mou součastnou (měla by být popsaná někde nahoře vlákna) bez upgradu, ale i s těma malejma změnama ke kterejm by možná došlo. Výkon by na sestavu i s upgradem stačil 520W, ale do budoucna rozhodně plánuju novou grafiku a tu by už ten zdroj nemusel utáhnout.
Tak potřebuju poradit: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5401 4, http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6315 6, http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4128 9 (ale tomu prej píská stabilizátor napětí když je hodně vytížená grafika :-D), stačí ten původní viz hořejšek příspěvku a nebo mam jít úplně do nějakýho jinýho? (priorita je modulární kabeláž, protože nechci mít zbytečně moc kabelů ve skříni, kvalitní provedení a spolehlivá značka, dobrý poměr cena/výkon a tiché chlazení)

No...chtěl bych proto poradit, poměr cena/výkon je důležitý. Ale do 3000Kč bych se chtěl vejít...když bude víc, tak jen za předpokladu, že to bude naprostá revoluční BOMBA! :-D

Tak raďte, raďte. :-)

Tak sem se vrátil ze servisu a nic nebylo zapotřebí vyměnit. Nechám tam teda ten starej zdroj. Chtěl sem se ještě zeptat jestli nevadí, když ze zdroje odmontuju kabely který nepotřebuju a nebo to nějakym způsobem naruší správnou funkci zdroje?

Myslel jsem odpojit přebytečné kabely ručně ze zdroje. Nechci nic odštípávat. Mam starýho Fortrona a ten nemá modul. kabeláž (nové ji mají).

A tomu rikas myslet na budoucnost?

Nevím co tim myslíš?

Pokud jsou kabely odpojitelné ze zdoje pomocí konektorů, tak je klidně z toho zdroje vytáhni. Ale jestli jsou ve zdroji natvrdo, tak na to nešahej a buď rád, že ti to funguje. Je to koneckonců zavřený v bedně, tak co řešíš?

Ale jestli jsou ve zdroji natvrdo, tak na to nešahej a buď rád, že ti to funguje.

To by znamenalo je vystříhat, nebo vypájet ze zdroje. Opravdu bys to chtěl?
Kvůli průtoku vzduchu stačí ty kabely uklidit někam na bok skříně a uchytit je tam.