Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznám USB 2.0?

Ahoj všichni, jak prosímv ás poznám, že mám v pc a notebooku USB 2.0? Koupil jsem nový flash disk Corsair Voyager, jenž má pracovat na USB 2.0 a zapisovat data 13MB/s, ale naměřil jsem mu 6,5MB/s.
Děkuju za radu :-)

Vím, že některé popisky jsou zavádějící, ale přimo u tohodle typu psali Ultrarychlý, zápis 13MB a čtení 25MB, čtení jsem naměřil správně a při zapisování jsem použil jeden 1GB soubor "VTS_01_3.VOB"
Zkoušel jsem i starý Apacer 2GB a ten s udávanou max rychlostí zápisu asi 5MB dokonce o 6 sec předběhl Voyagera. To je mi divné trochu..

USB 1.1 ma max rychlost ca. 1MB/s. Takze ak je rychlost vyssia, (je), tak to ide cez USB2.0
Merat zapisovaciu rychlost sa da len jednym velkym suborom. Akonahle zapisujes viac malych suborov tak sa musi vkuse prepisovat aj filesystem cim moze byt "datova" rychlost omnoho nizsia.

Tak je ten disk proste tak pomaly. Test kde pisu 13MB/s je v tom pripade hovadina.
P.S. mozes si skusit preinstalovat aktualne ovladace chipsetu, viac s tym neurobis.
P.S.2. mas tam FAT32? Ked NTFS tak skus FAT32.
P.S.3. mozes skusit pravy klik - vlastnosti - optimalizovat pre rychlost, ale potom ho musis odpajat sposobom ze najprv klik na ikonku vpravo dole - bezpecne odobrat, az potom vytiahnut.

Tak to naformatuj na FAT32 a budes to mat mozno rychlejsie (ale max. subor 4GB)
ono rychlost sekvencneho zapisu sa nerovna rychlosti zapisu dat. Ked merali sekvencny zapis (sektory) tak mohli mat aj 13, ale zapis suboru je nieco ine. NTFS je transakcny a ma dost velky overhead (zapisuje o dost viac ako samotne data). Alebo merali GT verziu a nevedeli o tom ze to moze byt rozdielne od normalnej verzie :)

P.S. ovladac BIOSu? To si prave vynasiel nieco nove :-)

modrý gumák je bezkonkurenčně nejhnusnější na světě, je pomalý, u zápisu malých souborů dokonce prakticky nefungoval.
stejně hnusný ale jakž takž rychlý je oranžový gumák stejné firmy - nechal ses napálit a koupil jsi blbost.

normální gumák vypadá jako patriot xporter - za měsíc bohužel zdražil o 200,-
nějak nám ta koruna zázračně rychle měkne :( koupil jsem včas :)

ještě rychlejší zápis a odolnější konstrukci má tento dražší sandisk cruzer

Já jsem sice blbej, ale nechápu, co tady furt řešíte.
Doma 2 PQI, jedna 1GB, druhá 4GB - na první, programy, které jsem stáhnul, na druhý filmy z kamery - rodinné záběry - nechal jsem se také nalákat na to, že jsem koupil KW-571B - rychlost se sice zvýšila, ale kurňa, nejedná se o hodiny, ale nanejvýše o minuty. A jestli pro někoho, je rozdíl mezi 1 minutou, a 5 minutami, tak to mně teda podržte.
A pořád platí - všeliké kvaltování, toliko, pro hovada dobré jest - Jan Ámos Komenský.

moje blbost - ještě jednou omluva
...a jen tak mimo soutěž, pro pobavení - štafle - hurá na skříň, kde ta krabice byla, napsat na poradnu - ohlas od tanka - znova štafle - kurňa, kde to je?
A kde myslíte? - v šuplíku stolu na kterém stojí PC
a to samý - denně až 4x volám na 158 - někdo mě krade brejle - i když už jsem zažil kamaráda, který hledal to samý, a měl je na rypáku.
:-D:-D:-D