Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem domácí síť

Ahoj, pls nevite někdo jak se dá "odheslovat" zaheslovaná domásí sít?, jako ze by se stala verejnou, ptz mame doma tri noltase ale nemuzeme na net soucasne jelikoz mam estejnou IP adresu?? DIK za radu zatim

mame doma tri noltase ale nemuzeme na net soucasne jelikoz mam estejnou IP adresu

takové otázky se nekladou v sobotu odpoledne, když jsou krámy zavřené.
potřebuješ router, rozumnější je třeba tento wifi-router ať můžeš surfovat třeba z vany a netahat za sebou kabel. heslem jistě budeš myslet šifrovací klíč wpa pro wifi. pro samotné sdílení disků se používá heslo toho vzdáleného účtu, kam lezeš.

na routeru bys měl mít nalepenou default ip od výrobce, a admin heslo (nebo je to v manuálu co jsi dostal). v prohlížeči zadáš tuto adresu a nastavuješ.
pokud se na něj nepřipojíš, někdo nejspíš změnil default údaje: router jde vyresetovat. nastavíš pak wan údaje od providera, lan stranu radši necháš na dhcp, na pc taky necháš automatické získání adresy - a funguješ na všech pc.

ale pokud tomu nerozumíš, nic neresetuj, nesahej na to a nech to někomu kdo umí číst a ví co jsou to ip adresy.