Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem z RJ11-RJ45

ma problem internet ADSL my prichazi v kablu ktery je zakonceny koncovkou RJ-11 ale ja sem si kopil router a je tam zapojeni jen na WAN je mozne pouzit nakou redukci nebo si musim kopit novy router???dekuji za odpoved

RJ11 kocku vždy zasunieš do zásuvky RJ45. Opačne to sazrejme nejde. Ono sa to používa bežne v kancelárskych budovách že káble sa použijú buď pre tel linky alebo ako LAN, hovorí sa tomu "štruktúrovaná kabeláž". Len to musí niekto spravovať kto vie čo je v ktorom kábli.

pokud sis nekoupil DSL router, pak se "redukce" zove DSL router/bridge. Pokud jsi to nepochopil a snažíš se do ethernetového portu připojit komutovanou telefonní linku, tak se hlavně nejprve pomodli, abys "nebrnknul" živými vodiči tel. linky o jeden z důležitých pinů (1,2,3,6) ethernetu - takto už usmažilo router (nebo aspoň WAN port) dost lidí.

P.S.: a fungovat to samozřejmě NEBUDE. :-)