Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost zobrazení při vysokém rozlišení

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na nastavení velikosti písma v aplikaci "Outlook Express".
Operační systém je Windows XP Home. Koupil jsem si nový širokoúhlý monitor LG W2234S. Předtím jsem používat 19" monitor 4:3, u kterého jsem měl nastavené rozlišení 800 x 600. Písmo bylo velké a vše bylo v pohodě. Nyní mám tento problém: Jediné rozlišení u nového monitoru, kdy obraz není zkreslený a písmo je ostré, je 1680 x 1050 (přijatelné je ještě rozlišení 1440 x 900. Ostatní rozlišení jsou buď pro formát 4:3 nebo nějaký podobný a ani písmo není kvalitní. Bohužel, ikony, písmo, pracovní lišty jsou při rozlišení 1680 x 1050 tak malé, že s nimi nemohu pracovat. Nastavil jsem tedy velikost dpi na 150% (Start - Ovládací panely - Zobrazení - Nastavení - Upřesnit - Nastavení dpi). Velikost zobrazení je již přijatelná i při rozlišení 1680 x 1050 ( to se týká i aplikací (Word, IE7, slovníky...). Jako poštovní program používám Outlook Express. I tam je velikost písma již přijatelná, ale ne v okně, kde se zobrazují příchozí zprávy. Zde musím kliknout na Zobrazit - Velikost písma - Největší. Potom je to celkem OK. Jenže tato velikost po zavření Outlook Expresu tam nezůstane a při jeho opětovném otevření je tam zase velikst Střední. Jak lze zařídit, aby velikost Největší zůstala velikostí defaultní a nezměnila se ani při otevření programu nebo zapnutí počítače? Tak by to asi mělo být, ale bohužel není.
Také možnost u aplikace Outlook Express: Nástroje - Možnosti - Čtení - Písma - jaksi nefunguje, nepozoruji žádný rozdíl mezi nastavením Largest nebo Smallest (Největší, nejmenší).
Dělám něco špatně?

Ano, špatně děláš to, že u LCD nepoužíváš nativní rozlišení. Jakékoliv jiné rozlišení se musí interpolovat a obraz nebude kvalitní. Pokud se s tím nechceš smířit, měl sis to uvědomit před nákupem LCD a používat CRT monitor.

Jako nevýhodu bych to určitě nenazval. Na CRT většina lidí taky používá jedno rozlišení a nemění ho každý den. Jen si každý musí vybrat takovou úhlopříčku a rozlišení, aby mu to vyhovovalo. Já dám radši přednost velké pracovní ploše a vysokému rozlišení, než abych musel v každém programu scrollovat nebo si nemohl otevřít třeba dvě okna vedle sebe a podobně...

Já právě nevím, jak by na LCD vypadalo třeba Diablo2, který jede v rozlišení 800x600. Taky některý hry hraji kvůli výkonu GK v nižším rozlišení a ačkoliv monitor je 21" a zvládne vysoký rozlišení, tak běžně používám 1280x1024 - taky nemám rád titěrný písmo, nemusím tolik namáhat oči.