Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E8400, E8500 nebo E8700?

Myslel sem, že mam s koupí CPU (E8400) jasno, ale recenze na kterou jsem se díval, mě tak trochu odradila.
Píše se v ní, že si hráči (uživatelé E8400) stěžují na vysoké teploty při taktování E8400. Já chtěl koupit tenhle procesor hlavně kvůli ceně a s vizí že to přetaktuju.

Na jaký max. takt dostanu E8500 s MB http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6132 0 a s chlazením CPU http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5553 3 ?

A co se týče E8700, má cenu kupovat dual core za 7000Kč?

A jaké mají všechny tyto CPU předpoklady pro přetaktování?
U všech je FSB 1333MHz, ale jaké mají maximální násobiče?

Asi si měl na mysli E8600, cenu to nemá, o 300Mhz přetaktuješ E8400 v klidu, na to se zeptej MM..Tanka, ten má E8400 přetaktovaný na 4Ghz s Arctic Freezerem 7 Pro :-) Co se týče E8500, IMHO je to zbytečnost. Jaké máš důvody k přetaktování? PS: Potřebuješ takto velký a drahý chladič?

Ne, měl sem na mysli novou E8700 (3,5GHz).
Když budu mít teda Noctua NH-C12P, tak se nemusim bát vyšších teplot E8400 o kterých jsem se dočetl?
Arctic Freezer 7 Pro je horší než Noctua NH-C12P a je taky hlučnější.

Důvody? Jsou snad jasné, každý to dělá ze stejného důvodu. A ten je, že chce vymáčkout z CPU co nejvíce co to de a zvýšit tak poměr výkon/cena. ;-)

Ptám se znovu, jaký mají maximální násobič tyto CPU? A mohl bych dát s Noctua NH-C12P více jak 4GHz?

Důvody? Jsou snad jasné, každý to dělá ze stejného důvodu. A ten je, že chce vymáčkout z CPU co nejvíce co to de a zvýšit tak poměr výkon/cena.

A k čemu? To chcete taktovat jen pro to, abyste mohl hlásat, že Vám tiká procesor na 4 GHz? Je to zbytečný. Kupte E8400.

Taky jsem zezačátku taktoval, abych vyzkoušel, co to umí, ale po 2 neúspešných přetaktováních o 500Mhz jsem se na to vykašlal. A pokud to neumíš a budeš si hrát s voltama, může se taky stát, že poměr cena/výkon bude záporný, protože ten procesor odpálíš. A dneska se tomu jenom směju, proč jsem taktoval? Jó, kdybych zachraňoval svět výpočtem molekuly na zničení viru AIDS nebo počítal 100 triliontou cifru ludolfova čísla, tam by se možná ten gigahertz navíc vyplatil, ale pro normální chod? Stejnak při idle se E8400 podtaktuje na 2Ghz, aby to nežralo a teprve při zátěži se takt zvýší na 3Ghz. Tady platí obdobné pravidlo jako u řidičů:
Dobrý řidič není ten kdo jede nejrychleji, ale ten, kdo dorazí do cíle bez ujmy. A pro přetaktovače:
Dobrý počítač není ten, kdo má nejvíc Ghz, ale ten, který je stabilní :-P

Když se mi sekají hry, tak koukám na vytížení CPU a na jeho teploty (vytížení-100%, temp-62°C).
A co se týče taktování, existují weby kde se píše jen o tom a taky je spoustu SW na zjednodušení taktování.

a taky je spoustu SW na zjednodušení taktování

Těma jsem taktoval a jak si myslíš že to dopadlo? Bluescreen nebo zaseknutí PC. Musíš snížit takt pamětem, protože u Intelů se zvyšuje s FSB procesoru také FSB pamětí, takže pokud máš např. 1066Mhz paměti tak je sniž na 800Mhz anebo když máš 800Mhz tak na 667Mhz, ono se jim to FSB při taktování hezky zvedne ;-)

Pokud nemas co delal a chces si hrat tak taktuj. Taky jsem si hral.

Pokud koupis E8400 tak na hrani her , nepotrebuje taktovat.

Mam doma E8200 (netaktovany) a neznam hru ktera by ho vytizila na 100% (obe jadra).
Nedavno jsem zkousel FEAR2 Demo a vypadalo to tak ze jedno jadro jelo na 100%a druhe cca na 30% 1680x1050 nVidia 8800GT
V praci jsem tu samou hru zkousel na AMD 4850e a tam byl procesor vytizen na plno a hra byla docela nehratelna 1024x768 ATI 4830 (nebo 4850)

Takze E8400 ti v nepretaktovanem stavu bude stacit na vsechny hry ,, a jakou mas Grafiku?

Heleďte, když mam grafiku od nVidie, tak mam jít raději do MB s chipsetem nForce nebo P45?
Poraďte mi MB, který má socket 775 (chci tam dát E8400), podporuje grafiky od nVidie a má cenu do 3000Kč.