Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hláška wmplayer.exe

Ahoj už jsem zoufalá a nevím kam napsat-zkusila jsem to vyřešit sama ale nejde to(mám tu už podobný topic ,ale jedná se o jinou hlášku explorer.exe a tak jsem založila jiný topic).
Už 3 den se mi objevuje hláška při spuštění jakého koliv videa avi(xvid i divx) .Dávám sem screen té hlášky:

[Bez_n_zvu.jpg]

Před 3 měsíci jsem měla problém s hláškou explorer.exe při spuštění avi-to jsem vyřešila pomocí příkazů

REGSVR32 /u SHMEDIA.DLL
regsvr32 quartz.dll
a nainstalováním wmp10 a vše bylo ok.

Ted mi ale vrátili pc z opravny -měnili hdd a zákl.desku .Na nový hdd obnovili zálohu ze starého hdd.
Zapla jsem pc ,následně avi a začala vyskakovat již zmíněná hláška wmplayer.exe - musela jsem dát zavřít a avi se vyplo.Zkusila jsem i přeinstalovat kodeky(mám autogk-xvid kodek a ffdshow kodek),wmp i ty příkazy ale nic nepomohlo - co mám dělat ? někdo říká že může být problém v nefunkčních ovladače VGA|chipsetu nVidia - vzhledem k tomu,že byla zákl.deska měněna za jinou -nemám třeba přeinstalovat ovladače nebo máte někdo jiný nápad ? Předem děkuji

informace o mém pc:
Windows xp home sp3
AMD athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+
2 GB RAM,NVIDIA GeForce 9600 GT
320 GB HDD
[mod]Oprava vložení obrázku (Rce)[/mod]

já do tohoto threadu nakouk jen náhodou - čili nejsu v obraze co se řešilo, jen jsem viděl konec.
z příkazového řádku (start - spustit - cmd.exe) postupně po sobě spustit:

regedit /E %temp%\hlmrun.reg "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run"
notepad %temp%\hlmrun.reg

a obsah z notepadu sem přes schránku vložit.

snad jsem to udělala dobře

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Run]
"RTHDCPL"="RTHDCPL.EXE"
"Alcmtr"="ALCMTR.EXE"
"egui"="\"C:\\Program Files\\ESET\\ESET NOD32 Antivirus\\egui.exe\" /hide /waitservice"
"NvCplDaemon"="RUNDLL32.EXE C:\\WINDOWS\\system32\\NvCpl.dll,NvStartup"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Run\OptionalComponents]
@=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Run\OptionalComponents\IMAIL]
"Installed"="1"
@=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Run\OptionalComponents\MAPI]
"NoChange"="1"
"Installed"="1"
@=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Run\OptionalComponents\MSFS]
"Installed"="1"
@=""

vpravo dole bude nějaká ikona nvidia, to bude ten NvCpl. rozkliknout a všude v nastavení hledat ať se to nespouští při startu (já nvidiu neznám).

edit: jinak dobrý výpis. zkus ještě stejně spustit tyto příkazy:

tasklist /svc > %temp%\tsk.txt
notepad %temp%\tsk.txt

a zase obsah nakopírovat sem.

nikde nemám žádnou ikonu nvidia (možná je nějak skrytá nevím) a hlavní je že nikde nemůžu ten panel nvidia najít ještě včera byl ve startu a dnes nikde ani ho nemůžu najít v programu files -kam se vypařil to asi bude tím jak jsme včera s kmochnou něco dělaly v tom msconfig?
tohle mi nejde

tasklist /svc > %temp%\tsk.txt
notepad %temp%\tsk.txt

mi jo. když spustíš jen tasklist v příkazovém řádku, vypíše něco? win home byly o některé příkazy osekané, jestli to není zrovna ten případ.

ještě k tomu co se vypínalo: "nvcpl nv media center nwiz"
tento člověk by nevypínal nic ale já mu nevěřím.
koukám do jakéhosi staršího výpisu (nejsou to všechny součásti driveru):

NVCPL.DLL - NVIDIA display properties extension
NVMCTRAY.DLL - NVIDIA media center library
NWIZ.EXE - NVIDIA nView wizard

poslední nwiz.exe mi připadá k ničemu, ty dva první se mi sice nelíbí, ale když říkáš že je funkce horší než byla před vypnutím, tak to v msconfig zase zatrhni.

ale píšeš že to v msconfigu nejde najít? on si dělá zálohy do větve "run-", ale pokud to nenabízí k zatržení, jde to obnovit ručně jako textové hodnoty v "run". čili vrhnout se do registrů (regedit.exe) a doufat že správná větev je tato hlavní. nebo obsah uložit přes notepad jako soubor "nvmed.reg", a kliknutím celý obsah naimportovat:
oprava:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"NvMCTray"="RUNDLL32.EXE C:\\WINDOWS\\system32\\NvMCTray.dll,NvTaskbarlnit"

v tomto by se víc vyznali skladači pécéček, co nvidia potřebuje k životu.

napíše že ten tasklist není součástí nabídky (no prostě že nelze najít) ,NVCPL.DLL - NVIDIA display properties extension
NVMCTRAY.DLL - NVIDIA media center library
NWIZ.EXE - NVIDIA nView wizard

jj tohle jsme odtrhávaly(kvůli těm hláškám - wmplayer.exe,explorer.exe atd..) a zabralo to ty hlášky už nemám ,ale myslím že jsme tím právě nějak změnili nastavení zákl.desky -se kterou je spjatý právě ten větrák atd...
ale vážně neexistuje program nebo věc v pc přes kterou by šel ovládat ten větrák ve zdroji(třeba bios atd..) -třeba je to tím ,já vážně nevím

tyto utility a knihovny nemají mít nic společného s wmplayer (který bych se ovšem štítil použít) nebo explorerem.
ale někde v půlce příspěvků jsi psala něco o nové instalaci, že proběhla nestandartně - od té doby je možné úplně všechno, třeba i konflikt nějakých společných knihoven v system32.
anebo se nvidia media center library rozhodla montovat do práce systému a proto konflikty s wmplayerem.
já myslím že gom player se musí líbit všem.

chválabohu aspoň chápu že se netočí neustále hlučně ventilátory na grafice, ale ve zdroji. takže v msconfig/po spuštění co z nvxxx jde vypnout nech vypnuté, není třeba zapínat přes registry.

zdroj opravdu nemá žádné řízení otáček z vnějšku. dotaz: je to typ se starým hlučným ventilátorem 8cm (u zadní stěny), anebo s 12cm pomalejším ventilátorem ze spodní strany zdroje? jestli 8cm, neřeš ho a vyhoď ho.

tasklist stáhni na disk, vybal z něj tasklist.exe a zkopíruj ho do C:\WINDOWS\system32
je to z české verze xp pro, sp2.

ted mám udělanou novou instalaci,která proběhla ok(dělala jsem jí asi předevčírem) -no a následně nato jsem včera s kmochnou dělala ty věci v msconfig - včera ještě byla hlasitost pc ok ,no dnes jsem zapla a hrůza - ani ten speedfan to tedy nevyřešil, takže ted se budu snažit postupovat tak abych to zase dala do kupy - vnitřek pc je tedy ok (myslím že se nezobrazují ty hlášky) .ten zdroj mám nový ( http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V4000LN4 ) a prý je ok - a mě taky tak do dneška připadal-přijde mi jako kravina že by se z ničeho nic rozbyl ,že by větrák uvnitř začal takhle hodně hučet-točit se asi rychleji-nevím -to jsme prostě musely udělat mi nějakým včerejším krokem.mě třeba ccleaner píše že mám sp3-mám tedy stahovat ten tasklist který je pro sp2?NO a ohledně toho msconfig -si mám počínat jak? včera z těch 3 věcí tam mám raškrtnout které (abych zase neměla problémy z hláškama) a hlavně by mě zajímalo jestly to pomůže aby se mi zase objevil ten ovládací nvidia panel -ve kterém by se to třeba dalo napravit (ta nízká hlučnost větráčků) .Zítra napíšu i dotaz technikovi z toho obchodu (ten si zase bude myslet -áá další reklamace- což bych nerada -je hrozné jim tam tu velkou bednu odesílat -vždy se pc vrátí ještě v horším stavu než byl)

zdroj je ok. nejsou ucpané nasávací díry vepředu dole - za nimi mřížka před disky - žebra chladiče procesoru? když stojí pc na zemi, je to lapač prachu.
u tasklistu jsem se přepsal, mám sp3.
mimochodem to že máš servicepack 3 ti nemá co psát jakýsi ccleaner - paskvil dobrý leda k poškozování registrů a knihoven windows. verzi windows ti řekne dialogové okno "help - o windows".

akorát teda přestávám znovu chápat, který větrák je hlučný - pokud ten ve zdroji, co s ním má společného ovladač grafické karty, nebo proč chceš ikonu nvidia zpět do systray (vpravo dole)?
myslím že ani v biosu s tím nepůjde nic moc vyvést - v sekci power se případně volí zdroj atx pro možnost softwarového vypínání, musí být nastaven acpi režim (ať fungují nějaké šetřicí režimy - pro uspání je nejlepší s3), jinak asi nic zajímavého.

nejsou ucpané nasávací díry vepředu dole - za nimi mřížka před disky - žebra chladiče procesoru - tohle přesně nevím jak myslíš nebo kde to mám hledat jestly uvnitř pc nebo z venku ,chladič cpu mám nový a už jsem ho jednou vysávala a pořádně se k němu dostat je dost těžké,ale můžu to zítra zkusit , ty znáš něco lepšího než ccleaner , ok zítra tedy stáhnu ten task...,myslím že je z ničeho nic jsou hlučný ventilátory -hlavně od zdroje a ten co je jen v zadu (v čele bedny-fouká na celý vnitřek bedny) v tom ale spíš jen něco šramotí-dříve byl supertichý -vlastně ne dříve ,ale včera , já se pokusím zítra poslat třeba zvuk.nahrávku nebo tak něco.Myslíš že se v pc něco ze dne na den ,když byl vypatý něco pokazilo nebo by stačilo obnovit ty věci v msconfig nebo přeinstal.ovladače zákl.desky ? no nic myslím že to určitě doma nevyřeším-pokud mám hádat tak se v tomhle srá** zase něco podělalo a zase ho budu muset poslat na reklamaci -ještě mám na tebe dotaz - pohlo by pomoci kdybych si objednala třeba 3 regulátory otáček a dala je k těm třem větrákům i ke zdroji -šlo by to -zvládla bych to takhle doma-přišla bych jak a co kam zapojit? díky ,pro dnešek asi končím(z toho rámusu mě bolí hlava ) ,jinak doufám že se ještě ozve kmochna -třeba bude něco vědět ;-)

ted už melu z posledního ,ale napadlo mě -může ta náhlá změna pc být způsobená tím jak jsem včera odinstalovávala ten install shield pomocí toho odkazu co sem dal kmochna -protože ted jsem si všimla že install shield v pc pořád je -což je divné,když měl být pryč -bůhví co jsem odinstalovala :-D , a také jsem včera dělala defragmentaci disku ,ale to by asi nato nemělo mít vliv ,víc už mě vážně nenapadá -jinak ty věci v msconfig jsem zase zaškrtla-ale nepomohlo to ,takže doufám,že ted ještě navíc k tomu mi nebudou skákat hlášky

Opravdu magnet na průšvih.]:)
Pix, dej veškeré změny zpátky, buď
obnovení systému (jestli jsi ho nevypnula)
nebo přeinstaluj grafárnu a douinstaluj ten bláznivej update manager. nic jinýho se v pc nedělo.

no skoro všechny změny jsou zpátky obnovení systému pomůže?(já jen jestly to nezmění i to co se týká těch hlášek-abych je zase neměla) ,přeinstalovat graf.kartu nebo zákl.desku? a jak odinstalovat a nainstalovat nebo přeinstalovat to co tam je ? aby to bylo dobře a jaký update manager a odkud ho doinstalovat ,jj víc už se tam asi nedělalo -joo bohužel magnet na průšvihy jsem (bohužel néé vždy si zato můžu sama)
ps:ted se mi stala taková zvláštnost tak se o to chci s tebou podělit -večer se mi zdálo o tom,že jsem vypla pc a pak jsem ještě vypla ten čudlík co je z venku u zdroje a pc byl tichý -probudím se a řeknu si proč ne - tak jsem to udělala pak jsem to zase nahodila -zapla pc -byl hlučný ale ne tak moc -asi po 2 min co běžel -přestal hučet úplně (byl jako předevčírem) a před chvílí zase začal hučet víc (něco mezi hučením a pískáním(jako když hodně fouká vzduch ) divné co -jako kdyby se to nějak řídilo -v jednu chvíli je ok a pak se za chvíli zhorší a naopak -vážně by mě zajímalo co to :-)

ps: taky mám pc napojen na prodlužovačku s vypínačem (vypínám každý večer ) a před pár dny když jsem měla zapatý komp vypadl proud -ale to s tím asi nesouvisí)

tak tohle mi ted napsaly z té opravny
Dobrý den,
pokud se problém s hlučností objevil po reinstalaci operačního systému, předpokládám, že nebyla provedena korektní čistá instalace. V žádném případě by se neměly zakazovat služby v msconfig souboru, pokud nevíte, k čemu patří. Celé Vaše PC je postaveno na platformě od nVidie, pokud to dobře chápu, zakázala jste ovladače pro základní desku a grafickou kartu. PC od nás odcházelo hardwarově v pořádku a v prakticky neslyšném stavu. Regulace otáček probíhá automaticky po korektní instalaci ovladačů procesoru a základní desky. Zdroj obsahuje svůj vlastní automatický regulátor, který se řídí teplotou vnitřních komponent. Regulátory otáček tedy nelze nainstalovat, jelikož by mohlo dojít k teplotnímu poškození komponent PC - základní deska se po správné instalaci stará o co nejefektivnější chlazení směrem k tichosti. Disk byl pevně usazen v antivibračním a chladícím boxu, pro co největší ztišení. Pokud case vibruje, bude spíše problém v usazení samotného case, případně ve vysokém roztočení DVD mechaniky. PC určitě lze zaslat na reklamaci s případnou hardwarovou závadou, ovšem pokud bude zjištěna závada softwarová (např. špatně nainstalované ovladače), nebude se jednat o oprávněnou reklamaci a případná oprava bude řešena jako servisní zásah.

takže jim to tam asi budu muset postal - ještě jsem se jich ptala na pár otázek a pak se uvidí -to znamená že zase budu muset do pc vrazit další prachy-oni to totiž určitě svedou na mojí chybu ,že jsem něco špatně nainstalovala atd..pak řeknou že nic v pc neslyší(jako vždy .ikdyž daná věc byla špatná) ,je možné že by se přehřívalo něco ve zdroji a proto ten náhlý hluk-víte jak to myslím -vzhledem k tomu co napsaly

restartuj do režimu nouze - hučí?
Z instal CD nainstaluj znova ovladače grafiky.
---
Pak bych to spíš viděl na HW problém. Třeba mi po updatu firmware hočel větrák jako kráva - update přenastavil hodnotu teploty, kdy má větrák běžet naplno. To jsem vrátil v BIOSu.

ještě budu čekat na jejich odpověd a pak mám tedy dělat co -obnovit systém a pak znovu přeinstalovat ovladače gk nebo to už pak ne - kdo ví ale když psaly že se zdroj řídí aut.teplotou tak třeba se v to zdroji vážně něco přehřívá a on běží na plno -nevím -ten nou.režim ještě zkusím ,ale podle mě to bude to samé - v biosu jsem se byla také včera podívat ale viděla jsem tam jen teplotu myslím zákl.desky ale změnu nabo tak něco jsem tam neviděla nikde

no uvidíme jak to dopadne -ted jsem měla spuštěný otevřený pc a zkoumala jsem co tak dělá rámus - vypojila jsem hdd , větráky a nechala běžet jen zdroj -ten hodně hučí a vydává všelikjaké zvuky -když jsem pc zapla bez zdroje(podržela jsem tam tužku a pak zapla pc) slyšela jsem šramocení-šlo od větráku který je v čele bedny - tak jsem ho odpojila ,no a jinak pc rámus nedělá -takže je to zase kvůli zdroji -nevím proč najednou začal tak hučet -jako kdyby se v něm něco přehřívalo a větrák v něm proto pracuje naplno-nevím ,předtím když přišel byl v pohodě - co jim mám říct -aby mi ho zase nevrátili že s tím nic není? jinak regulátory otáček prý nejsou možný - že prý ten větrák uvnitř zdroje se řídí automaticky podle teploty a jinak by se prý zničil kdyby tam daly regulátor ,nebo to mám dát raději osobně jiné firmě v mém okolí -mám sice záruku ,ale jako bycch ji neměla -vždy si něco vymyslí,třeba že nic neslyší atd...a pak to musím všechno platit - nebylo by lepší zkusit tu firmu v mém okolí -sice bych zaplatila asi více ,ale snad by to vyřešili úplně ,co myslíte?

stavil jsem se tu - bohužel co ti napsali z té opravny je všechno pravda, mi nezbývá než souhladit.
přeinstalace windows není jen vložení cédéčka. lidí kteří "určitě" nainstalovali všechny ovladače a přesto jim krám nefunguje, je plná poradna. zato instalace service packu windows do ms windows je všední záležitost, která nekončí žádnými problémy - a už vůbec ne u nového systému.

na zdroj zapomeň a nevrtej do něj, nezkoušej ho řídit a nikam nepřidávej regulátory. (jeden tip: pokud nemáš přehřívající se herní počítač, potřebuješ mít na vstupu před disky ten drnčící ventilátor? tak vytáhni ze základní desky jeho konektor, a občas kontroluj nějakým softem nebo v biosu po restartu teploty v bedně)

jsem tu reagoval na nějakou věc - a za chvíli chceš vlastně něco jiného, a nakonec z toho vyleze že jeden problém mezi tím léčíš dalšími věcmi a je zase co opravovat.

totálně zmatené nepřehledné nekonečné jednovětné odstavce, kde je smícháno najednou několik věcí dohromady, kde není jasné co všechno jsi provedla, cos mezi tím jen tak odinstalovala, a mezi textem zamíchány hromady jakýchsi dojmů a "prý" a "nevím".

obdivuju kmochnovy nervy, a firmy ve tvém okolí. nech si to od někoho znovu nainstalovat, nestyď se zeptat, a jeden problém nejdřív řeš jedním dotazem, který zkusíš potvrdit nebo vyvrátit. nebo pokud budeš postupovat jako dosud, budeš stále jen platit.

ted už to řešit sama nebudu -nemám na to nervy -zítra jsem se domluvila s jedním servisem ,že jim to tam odvezu (oni otestují pc ,zkontrolují jestly je vše ok nebo jestly je někde chyba -třeba v hw atd..)ta firma od které to mám je bez naprostého zájmu-jen to obejdou aby s tím neměli žádnou práci a navíc posílat něco pořád zbytečně až na druhý konec čr se mi už nechce(posílám to přes ppl a oni s tím zacházejí hrozně-vždy když se mi něco vrátí je vnitřek bedny vzhůru nohama-uvolněné,popadané věci atd.. A navíc ta firma ze mě v podstatě dělá technika-já popíšu jak ty říkáš jako laik svůj problém ,ale odemně víc čekat nemůžou - já se v tom nevyznám ,to právě čekám od nich.Když mi řeknou že v pc nic neslyší a 20 lidí z mého okolí mi řekne že ano ,tak je jasné kdo na to kašle .Co se týče přeinstalace pc a nai.ovladačů - umím jen to co jsem se dočetla na internetu - vše proběhne vždy v pořádku-ale zmínka o tom co ještě dál dělat nikde není-tím myslím někde nastavit třeba ventilátory a věci týkající se zákl.desky atd.. v obchodě za to chtějí 800kč a to je přehnané.Uvidíme až do pc mrknou tak řeknou kde je chyba (ale podle průběhu přeinstalace a chování sw(vnitřku pc ) ) pochybuju ,že byla chyba z mé strany.Jinak řeším tady na poradně někdy i 2 sestavy a 1 notebook-máme doma více pc a proto se ti nekdy může zdát že pletu páte přes deváté -a ikdyby jsem laik tak nemůžeš čekat záraky(a i občas jsem si problém vyřešila sama aniž by někdo přišel nato co to je) . JJ máš pravdu kmochna je skvělý a trpělivý rádce ,takže zatím ,sem napíšu např.výsledek ale víc tady asi řešit nebudu páč už to bude řešit opravna.;-)