Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sháním skutečného machra na úpravu notebooku

Nemáte ve svém okolí někoho skutečně šikovného na opravy a úpravy notebooků ?

Mám poněkud atypického stařečka, který disponuje pouze 512 MB RAM a teď jsem sehnal v USA kontakt, kde je možno přikoupit dalších 512 MB.

Měl by to být ale skutečně machr, neboť šasi zmíněného notebooku a přístup ke střevům jsou skutečně neobvyklé.

Kdyby se mu montáž povedla, mohli bychom zkusit i výměnu HDD za SSD. Na odměně se určitě dohodneme; mám k tomu notebooku sentimentální vztah.

Jenže to má šroubky, kde je na hlavičce místo kříže trojcípá hvězda. To jsem ale zjistil až tehdy, když jsem si je prohlédl elektronkovým mikroskopem.

A pokud jde o manuelní práci, tak moje monumentální dílo spočívá v tom, že jsem byl asi před osmi roky jednou vynést odpadkový koš do popelnice.

Nevím, zda mi taková kvalifikace postačuje k tomu, abych se s nějakým kovovým špičatým předmětem (takhle mi nejbližší okolí popsalo šroubovák) ráchal v útrobách notebooku, který je užší jak deník jepice dvoukřídlé....

To pouzivaju vyrobcovia schvalne aby to neodborny pracovnik nemal sancu otvorit, ani neviem ci sa taky srubovak da normalne kupit. Podobne srandy su obcas na mobiloch apod (t.j. mozno tam bude pasovat nejake naradie k mobilom). Ja osobne som v nudzi na taketo srandovne skrutky pouzival pilnik (trojhranny, taky co sa ku konci stensuje) problem je len ze ked je to poriadne dotiahnute tak sa koniec pilnika lame (pilnik je tvrdeny a krehky) a to narobi viac skody jak uzitku. Radsej zohnat naradie na to.
Skusal som hladat service manual ale k tomu tvojmu zazraku neviem najst (na eserviceinfo.com je len k inemu sony typu). Ale pozri si ten NB poriadne ze ci tam nie su niekde aj normalne skrutky (krizove alebo inbus), ak ano tak za tymi normalnymi by mohlo byt to co sa ma dat lahsie vymenit (ako RAM apod) a tie specialne by clovek nemal uvolnovat. Ale u tak tenkeho NB nepredpokladam ze by to malo viac "levelov" ale je tam asi len jeden level = otvorit to cele :)
Asi by si mal zhanat niekoho kto sa vrta v mobiloch. Inac to ti nevie rozsirit RAM nejaky cesky sony servis? Sak tam musia mat aj naradie aj ludi na to.

Když se tady nikdo nepřihlásil, tak jsem to nakonec udělal podle Tebe a objednal si tu výměnu u Sony servisu (Kapsch, s.r.o.), holt uvidím.

Já mám ale s těmi servisy smutnou zkušenost, protože když jsem chtěl loni u toho samého notebooku vyměnit HDD za SSD, tak mi to odmítli udělat, že to neumí.