Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s instalaciou usb-serial

Kupil som kabel (konvertor) pre zakaznika, bohuzial znacky Maxxtro (iny nemali). Teraz ho nemozem za toho oneho nainstalovat.
Skusal som "univerzalne" ovladace od incyh vyrobcov aj samotny ovladac od vyrobcu, ale proste dalsi com port nie a nie nabehnut.
Vadny kabel alebo som blby ja?
Zariadenie sa mi identifikuje ako unknown usb device a pracuje vraj spravne;o). Skusal som ine porty je to to iste.

OS XP SP2

Odinštaluj všetky ovládače čo nainštaloval. Ak sa vôbec ešte dá. V prípade núdze skús použiť " Bod obnovy ". Niekedy to aj funguje.

Pre konvertor USB-COM nepotrebuješ žiadny ovládač, mal by ti stačiť ten čo je priamo vo WIN XP.

Praveze co som googlil je ich viacero druhov, a preto nemusi stacit ten pod XP. Navyse, co nechapem je fakt, ze XP si detektne novy hw, urci, ze je usb a oznaci si ho veselo ako unknown a priradi mu spravny ovladac(???).
Maxxtro su myslim ruska firma, takze by som sa nedivil keby si standardy jaksik upravili vo svoj obraz.

USB majú v sebe zapísaný identifikátor, WIN si podľa neho vyhľadá príslušný *.inf.
Ak z nejakého dôvodu WIN nerozpoznal správne typ zariadenia, mal si mu ho určiť ručne.

Ak zariadenie potrebuje iný ovladač ako štandardný, zvyčajne je potrebné najprv vypnúť zariadenie, odstrániť pôvodný ovládač a potom inštalovať nový.

No Ty si tam nainštaloval kopec ovládačov bohvie čoho a teraz tam máš jednoducho asi totálny bordel.

Tak takto.
Po zasunuti do usb slotu si win identifikoval zariadenie ako unknown device a "instaloval" k nemu svoj ovladac. Pokusil som sa rucne vnutit vsetky ovladace, co som nasiel na nete (zacal som priamo urcenym pre maxxtro). Kazdy z nich win odmietol s tym, ze nemohol dokoncit instalaciu alebo hlaskou, ze dany ovladac (*.inf) nie je urceny pre toto zariadenie.
Preto som uz zo zufalstva skusil 2 exace, co som nasiel na nete. Tie sice prebehli, ale ziadne zariadenie neidentifikovali, takze sa imho ani nic neinstalovalo.
Z mojho pohladu win nespravne identifikuje zariadenie, len nechapem preco potom odmieta ovladace, ktore mu vnucujem.

Však som mu to napísal :
vypnúť zariadenie, odstrániť ovládač, inštalovať nový ovládač, pripojiť zariadenie.

To robí veľa USB devices že prv inštalovať driver a potom pripojiť, ak sa to urobí tak, že prvé sa pripojí zariadenie a user sa pokúsi inštalovať ovládač až keď systém zahlási neznáme zariadenie, systém blbne s tým USB a treba začať odznovu.

Pre informáciu, ako píšeš že ovladač má len sys súbor. Samozrejme že tento .sys potrebuješ, no NUTNE !! potrebuješ aj .inf . Obsahuje identifikátor podľa ktorého WIN priradí ovladač zariadeniu a samozrejme kopec ďalších informácii.

Však sa pozri do inf súboru a pochopíš že bez neho sa ti nepodarí ovladač inštalovať

Potom ti nemože napísať neznáme zariadenie.

WIN XP je postavené na WIN NT/2000
s ovladačmi by nemal byť problém až na to že nemajú Microsoft certifikáty.

Prečítaj si celú tému odhora ešte raz, je tam napísané všetko čo potrebuješ.

Ak robíš kroky v správnom poradí musí to ísť. Ak nejde, reklamuj alebo zahoď

akonahle sa to zariadenie nazve unknown device, tak sa s tym ani netrap, lebo to nerozbehas. vyskusaj iny usb port, a ak to nepojde ani tak, tak iny pc. a ak to nepojde ani tam, tak to reklamuj, ta vec bude vadna. kazde usb zariadenei ma svoj nazov, ktory ti pri detekcii napise, a nie ziadne unknown device.

Větší kravinu jsem na poradně už dlouho nečetl. Proč by neznámé zařízení nešlo rozběhat? Na mnoha PC jsem tuhle hlášku už mnohokrát viděl a nakonec se "rozešlo". Pokud se ovšem podaří zjistit co že je to za HW. A tazatel jej zná. Jen nemůže najít vhodný ovladač. Nebo se mýlím? Myslím že ne. Jde pouze o nerozpoznané zařízení.

No, možná máš pravdu. Ovšem pouze za předpokladu, že ten ovladač je opravdu ten správný. O čemž si dovoluji pochybovat. Jak píši níže, něco podobného jsem použil také. A nechodil a nechodil. Respektive chodil, ale jen v anglické verzi WIN XP. Češtině nějak odmítal rozumět.

Ked nieco nechodi s original ovladacom tak je to na reklamaciu. Ze to rozchodis s nejakym inym je len nahodne obidenie problemu, ale problem tam je a je na 99% v tom HW (posle nespravne ID) alebo na 1% v ovladacoch, tak nech si to vyrobca strci. Je to nefunkcne a to si ma riesit vyrobca, ma predavat funkcne zariadenie.

Josepj a tymto si co chcel povedat? Ved on pise EN vs CZ a to su naozaj rozdielne operacne systemy nie ako EN vs SK, kde sa doinstalovava len jazykovy balicek.
Mam pocit, ze ozaj necitas co ludia pisu a naopak im vkladas nieco, co nikdy nenapisali.
Takze ja to cele uzavriem.
Kabel je rusky a ako taky funguje asi len na ruskych strojoch. Bohuzial ked som ho objednaval nevedel som o akeho vyrobcu ide a budem musiet objednat druhy (maju uz len Acer ble), takze to bude asi prechod z dazda pod odkvap.
Dlzkou kabla to nebude CNC stroj som este ani nepripojil, na inom usb to nebezi, na inom pc skusim zajtra ak nie hodim ho do kosa (reklamacie za par eur sa neoplati).

Este si mozes v spravcovi zariadeni u toho neznameho zariadenia v pravy klik vlastnosti - detaily ze ake posla ID, napr. moja mys:
HID\VID_046D&PID_C018\6&2E01A7F0&0&0000
a na google si vies najst (VID 046D PID C018) ze aku mam mys :-), a pripadne aj ovladac. Len teraz zhlavy nebviem co znamenaju tie dalsie cisla podla nich si asi vie najst Win podobny ovladac (napr. ja nikde v PC nemam .inf na PID C018, ale len na C000 az C00E apod).

Ale si mozes pozriet v spravcovi zariadeni ze ako sa identifikuje ten tvoj kus, a skusit zmodifikovat ten original .inf (je to textak), aby bral aj ten ID ktory ti posiela ten tvoj smejd. Ale pripoj ho priamo bez USB predlzovakov apod., dodatocne kable mozu robit chyby prenosu na USB.
V inf budes vidiet nieco ako
%USB\VID_046D&PID_C018.DeviceDesc%=neco
to si mozes zmenit na tvoje ID, potom ti urcite vezme ten tvoj ovladac. Ked to nepojde ani tak, tak to asi zahod.

Ak sa s tým káblom chceš pripájať na CNC stroj. Nuž kúsok by som váhal, či cez ten USB convertor má vôbec šancu fungovať.
Ide o to, že štandard RS232 použiva napäťovú úroveň +/- 15V a aj keď je spojenie na klasický COM port PC-čka funkčné, vlastne sa nedodržiava norma pretože na COM porte PC je len +/- 12V.

Aký napäťový rozkmit bude na tom kábli ? Musel by obsahovať menič napätia 12V so schopnosťou dodávať aspoň /odhadom / cca 20 mA do kapacitnej záťaže ktorú predstavuje prepojovací kábel. Možno aj viac ako tých 20 mA pri dlhšom kábli. Asi bude hodne záležať aký dlhý ho potrebuješ.

Či lacný kábel má ošetrené aj toto, mal by som vážnu pochybnosť. No iste existujú aj iné, pre priemysel navrhnuté zariadenia. Len asi za dosť vyššie ceny.

Vies ono ked v USA si myslia ze v SR je vojna a ze hlavne mesto je nejaka Ljublana, tak nechci od nejakeho MS aby lokalizoval pre nas Windows :))

joke:
SR vyrobi atomovu bombu tak ju chce vyskusat, a reku ze z USA to bude hned tak nastavi suradnice na USA, vystreli, a caka na telefon z pentagonu.
Telefon mlci.
Tak vystrelia este jednu teraz namieria na Washington, telefon nic.
Tak prezident SR dvihne telefon, vola prezidentovi USA ze co robi, sak na neho letia 2 atomky,
prezident USA: No ved pockaj ty hajzel, az vas najdeme na mape! :-D

Nechapem co je na tom sprznene, MUI nahradza kopec suborov a Win sa javia takmer na 100% ako slovenske. Prznenim skor povazujem uplnu lokalizaciu, hlavne tie okna ktore sa nedaju resizovat a text ide mimo okna (vlastnosti suboru ci kde som to videl :). Len uz neviem v ktorych to bolo ci v nemeckych alebo CR :) Ked mas MUI a Win Pro, tak si to vies v ovl.paneloch prepnut na anglicke a pozret si jak to bolo original (kvoli tomu aby clovek pochopil debilne prelozene vyrazy, alebo prip si precitat zvysok textu co bol po lokalizacii mimo okna :)

Větší kravinu jsem na poradně už dlouho nečetl. Proč by neznámé zařízení nešlo rozběhat? Na mnoha PC jsem tuhle hlášku už mnohokrát viděl a nakonec se "rozešlo". Pokud se ovšem podaří zjistit co že je to za HW. A tazatel jej zná. Jen nemůže najít vhodný ovladač. Nebo se mýlím? Myslím že ne. Jde pouze o nerozpoznané zařízení.

Vacsiu kravinu si uz napisat nemohol. Keby si vobec vedel o com tocis, tak by si toto nenapisal. USB zariadenie totiz VZDY musi poslat do PC svoju identifikaciu. Podobne ako ty ked zdvihnes telefon, a z druhej strany sa ozve "tu je janko hrasko z hornej dolnej", tak usb zariadenie pri pripojeni povie pekne pocitacu ze "tu je usb serial-to-com converter" a podobne, a tento nazov ti zobrazi v tej bubline, co ti vyskoci pri hodinach. AK sa tam napise "unknown device" alebo podobne zvasty, tak je nieco zle, a zariadenie si nesadlo bud s konkretnym usb portom, alebo je daco dodrbane vo windowse. Je to tak vzdy a vsade a nieje to vinou ovladaca. a preco? Pretoze za cca 10r co opravujem PC to vzdy bolo tak. Na "unknown device" proste ovladac nezozenies lebo neexistuje. Ci ako by si chcel nainstalovat nezname zariadenie? Je to fuk, ze uzivatel vie co kupil, ale vysvetli to PC. A ten ked raz nevie, ze co ma vlastne instalovat, tak nic nenainstalujes. Preto som pisal nech to vyskusa na inom porte usb, alebo inom pc.