Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s instalaciou usb-serial

Kupil som kabel (konvertor) pre zakaznika, bohuzial znacky Maxxtro (iny nemali). Teraz ho nemozem za toho oneho nainstalovat.
Skusal som "univerzalne" ovladace od incyh vyrobcov aj samotny ovladac od vyrobcu, ale proste dalsi com port nie a nie nabehnut.
Vadny kabel alebo som blby ja?
Zariadenie sa mi identifikuje ako unknown usb device a pracuje vraj spravne;o). Skusal som ine porty je to to iste.

OS XP SP2

akonahle sa to zariadenie nazve unknown device, tak sa s tym ani netrap, lebo to nerozbehas. vyskusaj iny usb port, a ak to nepojde ani tak, tak iny pc. a ak to nepojde ani tam, tak to reklamuj, ta vec bude vadna. kazde usb zariadenei ma svoj nazov, ktory ti pri detekcii napise, a nie ziadne unknown device.

Větší kravinu jsem na poradně už dlouho nečetl. Proč by neznámé zařízení nešlo rozběhat? Na mnoha PC jsem tuhle hlášku už mnohokrát viděl a nakonec se "rozešlo". Pokud se ovšem podaří zjistit co že je to za HW. A tazatel jej zná. Jen nemůže najít vhodný ovladač. Nebo se mýlím? Myslím že ne. Jde pouze o nerozpoznané zařízení.

Vacsiu kravinu si uz napisat nemohol. Keby si vobec vedel o com tocis, tak by si toto nenapisal. USB zariadenie totiz VZDY musi poslat do PC svoju identifikaciu. Podobne ako ty ked zdvihnes telefon, a z druhej strany sa ozve "tu je janko hrasko z hornej dolnej", tak usb zariadenie pri pripojeni povie pekne pocitacu ze "tu je usb serial-to-com converter" a podobne, a tento nazov ti zobrazi v tej bubline, co ti vyskoci pri hodinach. AK sa tam napise "unknown device" alebo podobne zvasty, tak je nieco zle, a zariadenie si nesadlo bud s konkretnym usb portom, alebo je daco dodrbane vo windowse. Je to tak vzdy a vsade a nieje to vinou ovladaca. a preco? Pretoze za cca 10r co opravujem PC to vzdy bolo tak. Na "unknown device" proste ovladac nezozenies lebo neexistuje. Ci ako by si chcel nainstalovat nezname zariadenie? Je to fuk, ze uzivatel vie co kupil, ale vysvetli to PC. A ten ked raz nevie, ze co ma vlastne instalovat, tak nic nenainstalujes. Preto som pisal nech to vyskusa na inom porte usb, alebo inom pc.