Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískání pc sestavy

Ahoj ,mám problém a už nevím co s tím
Před 5 měsíci jsem koupila pc sestavu -od začátku hodně hučela -ale i přesto hučení bylo slyšet hlavně pískání.A tak jsem pc poslala na reklamaci (myslela jsem si že jde o větráčky) tak 2 vyměnili -jeden za pasivní chladič a druhý za jiný tip větráčku.Vrátili mi ho ale to pískání tam bylo pořád -zjistila jsem že píská hdd a tak jsem jim tam poslala jen hdd -oni řekli že mám pravdu že píská a vyměnili mi ho za jiný tip .Dala jsem ho do pc ale pc pořád pískal a už to nebyla chyba hdd .Poslala jsem jim tam tedy zase celou sestavu a už mi neuznali reklamaci prý tam nic nepíská-nic neslyší.A musela jsem platit podruhé za poštovné od služby ppl vzledem k tomu že reklamace nebyla uznána.Pak mi napsaly že jelikož bydlím v paneláku ,bude možná problém v mé elektrice (občas nám praskají žárovky atd..) takže mi doporučili záložní zdroj za 2700 kč -prý to problémy vyřeší .Dnes přišel,vše jsem správně zapojila a pískání je tam stále -jak si mám dále počínat (mám jim záložní zdroj vrátit nebo si ho nechat a co s tím pískání ? co by to mohlo být ),oni se začaly vymlouvat že zato může monitor atd.. ale monitor jsem odnesla do jiné místnosti a pískání tam bylo furt.Pomohlo by kdybych použila gumové nožičky a materiál na odhlučnění case co jsem koupila ? na jaká místa ho správně nalepit? předem děkuji
Ps:pískání je slyšet hlavně když dám hlavu kousek od pc -když dám ucho přímo k bedně tak nic neslyším,když hlavu trochu zvednu slyším to pískání -nevím
zvuk.záznam
http://rapidshare.com/files/197579057/Nov__slo_ka. rar

informace o mém pc:
Windows xp home sp3
AMD athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+
2 GB RAM,NVIDIA GeForce 9600 GT
320 GB HDD
case: cooler master
o zdroji toho moc nevím ,snad najdu něco v papírech

[http://pc.poradna.net/file/view/435-schranka01-png  ]
V přiloženém záznamu žádné vysoké tóny nejsou, je ovšem možné, že je tvůj telefon (nebo čím jsi to nahrávala) neumí zpracovat. Nejspíš jseš "netopýr" a slyšíš cívky ve zdroji na desce (vedle procesoru). To ale většina lidí už neslyší, takže v servisu měli (svoji) pravdu. Já jsem si kdysi na opravy pískajících TV brával svoji desetiletou dceru jako kontrolora:-)

aha a ty cívky ve zdroji na desce se dají opravit ? nebo to vyřeší výměna zdroje za jiný či jiný tip? jj měla jsem propíchnutý pravý bubínek a od té doby co se mi to zahojilo slyším ,,jako netopýr¨¨ tudíž je mi to pískání velmi nepříjemné -u minulé pc sestavy bylo vše v pořádku a nic jsem neslyšela,tak nevím

mám
CPU AMD Athlon 64 x2 5600+ EE
dimm DDR2 2GB
MB GIGABYTE AM2 M56S-S3,nforce 560

jinak větráčky to nebudou -firma mi je měnila jeden dokonce za pasivní - a pískání je tam od začátku-pořád ,takže je to podle mě 100 % zdroj a jelikož oni nic neslyší tak mám smůlu -jedině zdroj vyměnit na vlastní pěst

Je tam pískání na kmitočtu 1300Hz (je i v té původní nahrávce, ale hledal jsem něco jiného), a to by měli slyšet i v opravně, ale je to dost slabé. Tohle určitě nebudou cívky na základovce. Zdá se mi, že by to mohl být větrák ve zdroji. Pro začátek bych zkusil zastavit rukou na chvíli větráky, postupně, jeden po druhém. Tlakem prstu na prostředek, aby tě to neseklo lopatkou. Větrák ve zdroji se dá zastavit tak, že do něj strčíš něco nekovového před zapnutím zdroje. Kromě procesoru můžeš bez obav zastavit kterýkoliv větrák na pár desítek sekund. Procesorový raději jen na pár sekund. Když máš ten netopýří sluch, můžeš zkusit do ucha hadičku a druhým koncem poslouchat a pokusit se to lokalizovat.

[http://pc.poradna.net/file/view/441-spektrum-jpg]

no tak jako tak jde o něco ve zdroji-jeho výměna by to měla vyřešit- jj to jsem zkoušela -přidržet střed u 2 ventilátorů a pískání tam bylo furt ikdyž ventilátory stály,běžel v tu chvíli jen pasivní-který je nový a ten co je ve zdroji (takže je to prostě ve zdroji) nic jiného mě totiž nenapadá .Pískání bylo v pc od začátku -měnili se 2 větráčky u graf.karty a u zákl.desky (i samotná zákl.deska byla měněna-měla špatné sata vstupy) -u gk byl nahrazen pasivním chladičem a u zákl.desky tichým ventilátorem (ten je ok) ,měněn byl i hdd (také pískal) seagate vyměněn za samsung (taky by neměl pískat.když je nový) , takže jejiné co nebylo na pc měněno je čtečka karet ,case . zdroj a graf.karta . Podle mě jediné co může takto pískat je jen něco ve zdroji.Co myslíte? Jinak díky za vaše odpovědi