Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Emgeton E9 Cult - PC ho nedetekuje.

Jak v nadpisu - připojím mp4 k počítači přes přiložený USB kabel a začne se pouze nabíjet (normální při vypnuté mp4ce), žádný další disk se nekoná. Dva měsíce to fungovalo ke vší spokojenosti, včera s tím kluk přišel, že nejde chrastítko připojit.
Zkoušel jsem na dvou počítačích s Windows XP Home SP3, přední USB i zadní (na desce). Pouze u jednoho kompu (u toho, který se na nahrávání souborů do té doby běžně používal) to jednou hlásilo nalezený nový hardware, ale že nebude korektně fungovat. Taky samozřejmě nefungovalo.
Zkoušel jsem ve správci odebrat řadiče USB, ani to nepomohlo. Zkoušel jsem resetovat mp4ku, také bez odezvy.
Našel jsem si na podpoře nový firmware, nicméně bez připojení přes USB stejně nejde použít. (Firmware v mp4ce je stejné jako to, co jsem stáhnul, ale v instalátoru je možnost i opravy, tak proto.)
Zkoušel jsem i jiný kabel, konkrétně od foťáku Olympus, ale také pouze nabíjení baterie. (No jo, není to origo kabel...)
Ano, souhlasím s ledním brtníkem, že je to krám, ale než to půjdu hodit do popelnice, neměl by někdo nějaký nápad?
Reklamaci beru v potaz, jenže na kladné vyřízení moc nevěřím už z povahy poškození. Nemůžu dát za syna ruku do ohně (a ani bych nedal), že to zařízení neodebíral ze systému, ale prostě to vyškub, přestože byl na správný postup tatíkem několikrát upozorňován. :-)

Najdi nějakej starej počítač, kterej má USB 1.1 - kdysi jsem měl doma taky jeden MP4 přehrávač, kterej se nechtěl ani za nic správně fungovat, nedal se naformátovat, kopírování taky zlobilo, tak jsem to připojil ke starýmu PC a tam to jelo jak po másle. Nakonec ten přehrávač šel do reklamace, protože nešla nabíjet baterka.

Jo tak o tom už jsem taky přemýšlel. Na tom notebooku neběží ani 2GB fleška, myš připojená přes USB naproti tomu funguje, takže je to takový divný etalon... Notebook jsem dostal před X zadarmo s nějakým slovním doprovodem právě stran USB, takže taky nemusí být ok.
Ještě zkusím, jestli v tom chrastítku šlape microSD karta, pak by se to snad dalo kopírovat přes ní... :-|

Takže Hijackthis je čistej. Spybot (který tedy běží i rezidentně a co si pamatuju, nepovoloval jsem nic, o čem bych nevěděl, co je) nenašel vůbec nic. Pro jistotu Superantispyware - našlo nějaké cookies a drobnou havěť, ale na chrastítko efekt žádný. Ještě tedy spustím hloubkově Avast, ale to bude zas porod na celý odpoledne (běží jinak taky rezidentně).
Ale aspoň vím, že na podporu nemusím volat, ani se namáhat s reklamací, věda, že se dozvím něco podobného. :-)