Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký modem pro internet od O2 ?

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s výběrem modemu.Mám internet přes pevnou linku od O2.Modem se tak bude připojovat k této síti.Jelikož mám notebook,tak bych chtěl přijímat internet z tohoto modemu přës wifi.Navíc mám tiskárnu s podporou wifi a chtěl bych,aby mohl komunikovat notebook s tiskárnou pomocí wifi.Přímo to ale nejde,výrobce mi sdělil,že musím mít access point.Absolutně se nevyznám v této problematice.Když jsem se podíval na nějaký modemy,tak se lišily v několika specifikacích,ale pořádně jsem nepochopil,k čemu jsou a zda je potřebuji.Vysvětlí mi,prosím,někdo laickými slovy pojmy access poïnt,router a switch?A jaký mám chtít všeobecně modem pro daný typ zapojení ( notebook,tiskárna,internet od O2 ),aby vše navzájem bezproblémově komunikovalo?Díky.

Nastavení modemu může působit složitě, ale pokud nevyžadujete od modemu více funkcí, kterými disponuje, je základní nastavení jednoduché a lze se držet pravidla: Co nevím neměním. Pokud zadáte správné hodnoty od poskytovatele ADSL, spojení bude i tak funkční.
Přečti si třeba: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=10369&Itemid=48&limit=1&limitstar t=1
access point+router+switch+modem jsou v tomto zařízení integrovány
AP ( access point ) je WiFi část, ke které se připojuješ bezdrátově. Switch je přepínač ( zde pro 4 PC) router je směrovač, který ví, od kterého PC jde požadavek a kam má požadovaná data poslat- laicky řečeno :-D . O2 tato zařízení dodává a má odzkoušené typy.

pokud nevíš, co je to AP, router, switch a jiné základní pojmy ze síťařiny, bude pro tebe nejspíše sestavení (a hlavně nakonfigurování) celé sítě velmi problematické. Nicméně máš-li nějakého kamaráda, co tomu hoví, bude to snad řešitelné.

Z aktuální nabídky O2 bych doporučil tento: http://www.cz.o2.com/osobni/cz/telefony_a_zarizeni /modemy_a_data/detail.html?phoneId=526 - i když ani tento router není nic moc (odchází DNS resolver a pak je nutný restart zařízení), nicméně je nejlepším z nabídky (ten huawei je ještě horší, ten se rovnou seká během několika hodin).

Osobně bych si nevybral nic (resp. kdybych "musel", tak volím ten jednoportový zyxel za 830Kč) a za něj strčím normální širokopásmový router.

P.S.: vysvětlené základní pojmy najdeš na wikipedii...