Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zem v pc

Zajímalo by mne jestli gnd usb poštu nebo jack zvukovky je fyzicky propojen s nulákem v zásuvce.

Teď jsem zjistil, že zemní smyčka je i mezi kostrou dvd přehrávače a jakýmkoliv PINem scart kabelu zapojeného do set top boxu.
To už moc nechápu. Signálové vodiče jsou uzemněny? To je myslím z principu blbost, tak jaktože je na nich zemní smyčka?
Myslím, že se mám ještě toho hodně co učit o tomto mnou neprobádaném jevu.