Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zem v pc

Zajímalo by mne jestli gnd usb poštu nebo jack zvukovky je fyzicky propojen s nulákem v zásuvce.

Ospravedlňujem sa za nepresnosť.

Presne ako uviedol kolega: S OCHRANNÝM KOLÍKOM

U starých dvojvodičových ištalácií je " nulák " prepojený s ochranným kolíkom a to priamo v zásuvke, týka sa to absolútnej väčšiny bytov a domov postavených cca do roku 1995.

Jde mi o to, aby zemní smyčka mezi anténou a zemí pc která vede přes set top box do zvukovky nemohla poškodit desku. Pokud ten gnd vede z jacku přímo na ochr. Vodič tak se nic stát nemůže a případný brum ve zvuku je pouze indukce v kabelu.
Ale četl jsem že někomu zemní smyčka odpálila porty, tak se ptám

Definice vzniku zemni smycky viz zde: http://www.zesilovace.cz/view.php?cisloclanku=2004 051803

"Jde mi o to, aby zemní smyčka mezi anténou a zemí pc" vzdyt neco podobneho jsi tu resil vcera, sam jsi mi posilal odkaz na antenni oddelovaci clen z Alfy, tak co porad resis, paneboze...

Ano zem PC tudiz i zeme USB a jinych periferii jsou spojeny s ochrannym kolikem v zasuvce, k pripadne demonstraci mohu zapujcit merak.:beer:

mohlo by se přihodit že napájíš různá zařízení z různých zásuvek, a díky přechodovým odporům a úbytkům na vedení v nich existuje rozdíl potenciálů. pak vyrovnávací proudy přes signálové země způsobují brum.

taky může dojít ke klasické veselosti - různě otočené staré rozdvojky - propojení těchto zásuvek je obvykle doprovázeno zajímavými zvukovými, optickými, a následně finančními efekty.

taky se zapomíná na to, že pc má signálovou zem "ukolíkovanou" (potenciál zhruba nuláku), a u nf zařízení se síťovým trafem, pokud není kvalitně izolované, může mít sekundární vinutí díky kapacitnímu svodu nějaký potenciál proti primáru = síti. čili opět zdroj slabých vyrovnávacích proudů.

prodávají se proto kapacitně oddělené připojení pro antény, které přerušují zemní smyčky přes ně.

Teď jsem zjistil, že zemní smyčka je i mezi kostrou dvd přehrávače a jakýmkoliv PINem scart kabelu zapojeného do set top boxu.
To už moc nechápu. Signálové vodiče jsou uzemněny? To je myslím z principu blbost, tak jaktože je na nich zemní smyčka?
Myslím, že se mám ještě toho hodně co učit o tomto mnou neprobádaném jevu.