BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Fyzicky ? to neviem ale elektricky ANO
ne s nulákem vpravo, ale se zemnicím kolíkem.
Ospravedlňujem sa za nepresnosť.
Presne ako uviedol kolega: S OCHRANNÝM KOLÍKOM
U starých dvojvodičových ištalácií je " nulák " prepojený s ochranným kolíkom a to priamo v zásuvke, týka sa to absolútnej väčšiny bytov a domov postavených cca do roku 1995.
Vytáhni PC ze zásuvky, vezmi multimetr a proměř to.
Jde mi o to, aby zemní smyčka mezi anténou a zemí pc která vede přes set top box do zvukovky nemohla poškodit desku. Pokud ten gnd vede z jacku přímo na ochr. Vodič tak se nic stát nemůže a případný brum ve zvuku je pouze indukce v kabelu.
Ale četl jsem že někomu zemní smyčka odpálila porty, tak se ptám
Definice vzniku zemni smycky viz zde: http://www.zesilovace.cz/view.php?cisloclanku=2004 051803
"Jde mi o to, aby zemní smyčka mezi anténou a zemí pc" vzdyt neco podobneho jsi tu resil vcera, sam jsi mi posilal odkaz na antenni oddelovaci clen z Alfy, tak co porad resis, paneboze...
Ano zem PC tudiz i zeme USB a jinych periferii jsou spojeny s ochrannym kolikem v zasuvce, k pripadne demonstraci mohu zapujcit merak.
mohlo by se přihodit že napájíš různá zařízení z různých zásuvek, a díky přechodovým odporům a úbytkům na vedení v nich existuje rozdíl potenciálů. pak vyrovnávací proudy přes signálové země způsobují brum.
taky může dojít ke klasické veselosti - různě otočené staré rozdvojky - propojení těchto zásuvek je obvykle doprovázeno zajímavými zvukovými, optickými, a následně finančními efekty.
taky se zapomíná na to, že pc má signálovou zem "ukolíkovanou" (potenciál zhruba nuláku), a u nf zařízení se síťovým trafem, pokud není kvalitně izolované, může mít sekundární vinutí díky kapacitnímu svodu nějaký potenciál proti primáru = síti. čili opět zdroj slabých vyrovnávacích proudů.
prodávají se proto kapacitně oddělené připojení pro antény, které přerušují zemní smyčky přes ně.
Problém starý ako nf zariadenia. T.j. cca 100 rokov. V profesionálnych zariadeniach sa používaly symetrické nízkoimpedačné vstupy trafom oddelené- linkové vstupy a výstupy. Čo sa používa dnes neviem, ale asi optika.
nepředpokládám že v domě máte rozdílné potenciály zemí,ale to si změříš multimetrem zem-zem. jinak spojit země. nebo jinak (galvanicky oddělit).
rozdíl potenciálu zemí u dvojvodičové instalace v jednom domě bývá v řádu stovek milivoltů až jednotek voltů. Tři dráty se tahají teprve od nedávna.
Rozdíl potenciálu tam je.
Ano už jsem zjistil že zem konektoru je spojena s zemi v zásuvce ale pouze za předpokladu že základní deska já namontována v case.
tak to je logický. jako jeden komponent
Teď jsem zjistil, že zemní smyčka je i mezi kostrou dvd přehrávače a jakýmkoliv PINem scart kabelu zapojeného do set top boxu.
To už moc nechápu. Signálové vodiče jsou uzemněny? To je myslím z principu blbost, tak jaktože je na nich zemní smyčka?
Myslím, že se mám ještě toho hodně co učit o tomto mnou neprobádaném jevu.