Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Over frequency a spustenie OS

Dobry den
mam problem s operacnym systemom windows xp, po zapnuti pocitaca prebehne bios, zobrazi sa nacitacia obrazovka windows ale na miesto prihlasovacej s uzivatelmi, zostane cierna obrazovka a uprostred modre okno s tymto:

OVER FREQUENCY
H: 77.1KHz V:85.OHz

nic sa neda stlacit, musim ho len restartovat a potom sa stane to iste. obavam sa ze to sposobil nejaky virus, ale momentalne nie je myslim dolezite co to sposobilo, dolezite su ine veci... a sice:
disk mam rozdeleny na particie
C: operacny system
D: dokumenty
E: dokumenty

dokumenty su 2x kvoli uzivatelom ale to s tym nema nic spolocne
nic sa nedalo robit, isla som teda preinstalovat, vlozim disk windowsu (mam legalny) malo by mi zobrazit volbu vybrat disk kam chcem instalovat/formatovat particie no nic take sa nestane, zacali sa kopirovat instalacne subory na disk a potom pokracovala insalacia.
vytvoril sa teda druhy OS - 1. je ten do ktoreho sa nemozem dostat a druhy ide v poriadku
dalsia vec: druhy operacny sa nainstaloval na oddiel (D:) a premenoval ho na (E:). dokumenty tam zostali a da sa do nich dostat pretoze neboli nastavene ako sukromne

poradila som sa o tom a jedine co mi bolo povedane ze take nieco, aby mi nedalo volbu vybrat particiu, kam chcem OS instalovat, prip. ju naformatovat - take nieco sa stat nemoze. skusila som to teda este raz, presne podla instrukcii, po vyzve: po stlaceni hocijakej klavesy spustite OS z CD, som stlacila nejaku klavesu (pismeno) a pokracovala instalacia. Stalo sa presne to iste co v prvom pripade, instalacne subory sa skopirovali na disk a zacala instalacia bez akejkolvek otazky kam to ma byt.
teda to bol uz treti OS a ten sa nainstaloval tento-krat na (E:) particiu a premenoval ju na (F:)

na (E:) boli tiez dokumenty. Zostali tam ale neda sa k nim dostat pretoze boli pod administratorskym uctom nastavene ako sukromny priecinok.
Skusala som vytvorit v oboch OS rovnomenneho uzivatela s rovnakymi pravami a heslom a ked som sa pokusala nastavit ciel dokumentov na tento priecinok pristup bol odmietnuty. Ziadne nastavenia tohto priecinku sa nedaju urobit pretoze vo Vlastnostiach sa pise ze ma 0 B a moznost sukromna zlozka je priesvitna. Inak tam nemozem nastavi vobec nic.

Poradte mi pls
1. Da sa nejako dostat do prveho operacneho v ktorom naskoci cierna obrazovka a udaje o zlej horizontalnej a vertikalnej frekvencii??? A následne to opravit.
Alebo to nejakym sposobom opravit cez dalsi operacny co tam je nainstalovany : napr na D (teraz uz E) alebo ten treti OS - pretoze do priecinku "pokazeneho" OS, ktory bol na C sa dostat mozem.

2. Ak sa neda dostat do tohto "pokazeneho" OS, a jedinou volbou bude naformatovat C, da sa nejakym sposobom odblokovat pristup aspon do dokumentov na (E:), ktore patrili uzivatelovi vytvorenemu na C ??? Je to naozaj dolezite!

moc dakujem za kazdu radu, pomozte mi

ach vdaka....restartovala som pc,dala F8 ked prebiehal bios, vybrala nefunkcny os a dala som obnovit poslednu funkcnu konfiguraciu a ide to

teraz uz len co s tymi dalsimi dvoma operacnymi na oboch zvysnych particiach, zrejme to bude treba cele naformatovat, ze?
ale to uz je ten najmensi problem

tisic-krat vdaka

Tie dva OS nemusis formatovat, ak ti vadi ponuka 3xOS pri boote tak si odkryj skryte subory a na c: najdi boot.ini. Ten si otvor v notepade napr a uprav si ponuku (proste len vymaz tie posledne 2 riadky...2. a 3. OS).
Kedze mas funkcny prvy OS mali by byt dokumenty na vsetkych diskoch pristupne.

no mam to aj cez msconfig aj cez notepad. v obocho pripadoch je rovnake, operacne su ocislovane (1) (2) (3) a vzostupne
jasne ze dokumenty su pristupne
nie je to nebezpecne vymazat ich? na particiach mi zostanu ich subory, tie asi len tak vymazat nemozem, ci hej? ak nie.. dalo by sa nejako zariadit aby som ich mohla jednoducho deletovat ako bezvyznamne subory???

hej skusala som to no stale mi dava ponuku teraz uz nie troch operacnych ale:
windows xp a
windows (výchozí)
a dlho mu trva kym nabootuje

hm.. to prve je to co ma byt a druhy je volaktory z tych dalsich dvoch heh

ako zariadit aby to tam nebolo??