Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firewall

Chci se zeptat. Četl jsme doporučení na tento firewall : Kerio Personal firewall. Uvažuji, že ho zkusím. Jen se chci zeptat jak moc firewally bezdí PC a kdybych náhodou něco zkonil (nebo s ním neuměl - nastavit atp) Jestli by stačila odinstalace a byl by konec, nebo by nějaká nastavení zůstala. Prostě když si to dám a nezdál se mi nebo jsem něco zkazil(zákaz neob povolení něčeho atp), jestli to vyřeším odinstalací nebo by to mohlo mít "trvalé" následky

Deravy jak reseto! Keriu se vyhybat obloukem.
Ano, po instalaci ze systemu bude pryc.

Prestan uz resit tady takovy 3,14oviny. Kdyz se ches zacit zajimat o bezpenost pocitacu, zacni tady nebo tady. Nedostanes zadnou univerzalni radu, univerzalni rada znela vykasli se na verejnou adresu a pichni se na za router. Lidi tady, stejne jako jini specialiste maji za sebou leta v oboru, dlouha leta uceni se, jak teorie, tak praxi. Nikdo z nich neprisel na poradnu a nenaucil se vsechno diky tomu co mu kdo poradil. Vsichni bez vyjimky ty znalosti ziskali vlastni iniciativou a nebyli lini se sami pidit po informacich. Ja kdyz tu pokladam dotaz, tak v podstate necekam ani odpoved, protoze tu udpoved mi nedalo nekolik desitek stranek a webovych for, tak je velmi mala pravdepodobnost, ze ji najdu tady.
Univerzalni odpoved si dostal, verejou adresu si dej na router a schovej se za nej, Par potrebnych portu si na sebe z nej nasmerujes.

Divil bych se, kdyby měl veřejnou IP, spíš bude v NATované síti, jak to dost providerů dělá. Nezapomeň ale, že většina lidí firewall nepoužívá jako firewall. Co je TCP/IP nemají tušení - mají to na zaklikávání ikonek, a když povolí firefoxu přístup na internet a IE to zakážou, připadají si důležitě.

Pokročilejším uživatelům se dá doporučit např.Outpost firewall www.agnitum.com.
Ale pozor-na stránce píšou "For Inteligent Internet User".Asi ví proč,protože blbě nastavený firewall je horší než žádný.Stojí sice 60 amerických inflačních kreditů,ale já jsem sním spokojen.

RealSecure Desktop Protector (ISS)docela si s tím pohraju a je klid, každý events, intruders to vyhodnotí podrobně na požádání a následuje Block (Trust) Intruder podle uvážení na den, měsíc nebo trvale.Počítač nezpomaluje.

Opera je citlivá na přítomnost malware a reaguje změnou chování v počítači, ovšem vyžaduje specifický přístup uživatele. Odměnou je rychlost.Pro přesnou práci je nutný Firefox (Google)Většinou běží oba prohlížeče současně a HP to utáhne.

Osobně používám integrovaný firewall ve Windows Vista.
ESET balík - jak jsem se díval na nějaký test firewallů, ten NODí dopadl dost špatně (nevím už odkaz, určitě pomůže google)
Pokud ovšem nemáte veřejnou IP, s klidem používejte standartní Windowsácký - pokud nebudete klikat na každou blbost a pracovat pod omezeným účtem, šance že bude problém je parkticky nulová.