Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odhlašování ext.hdd

ahoj , uř nějakou domu se nám u notebooku acer děje toho : připojíme do jakého koliv usb vstupu externí hdd 1tb -hláška otom že se načetl(zvuk a když se podívám do tento pc je tam ) ,pak ale o chvíli později když na hdd jdu a tevřu si nějakou složku s videi avi je slyšet stejný zvuk (tentoktár jako odhlášení ) a složka s hdd se vypne a tento pc je na chvíli nedostupný (neodpovídá) -zachvíli je vše v pořádku .Měla jsem k tomu i hlášky -ty jsem ale v nastavení vypla-zněli velkokapacitní zařízení usb by mohlo pracovat rychleji-po kliku nato se objevila tabulka s různými porty-ale nic víc .Stává se to ikdyž jsem uprostřed avi-prostě jako by se hdd odpojil a video už není dostupné - hdd je v druhém pc v pořádku (sestava s xp) tohle je notebook s vistou -dříve vše ok - může se jednat o usb porty ,ovladači usb nebo nějakou špatnou knihovnu - když jsem zkoušela REGSVR32 /u SHMEDIA.DLL a regsvr32 quartz.dll vždycky to vyhodilo hlášku -screen posílám taky ,předem díky

[IMG]Bez_n_zvu.jpg[/IMG]

dnes jsem notebook poslala na reklamaci-za asi 10 dnů je doma.Co se týče toho externího hdd ty chyby se začaly objevovat i v pc sestavě.Zajímalo by mě proč se ext.hdd nikdy nepřihlásí na usb 2.0 ale na 1.1 nevíte? dá se to nějak změnit? Naskočí miještě hláška at vypnu to zařízení -znova zapnu a vyberu si jiný port -ale jak ? nikde jsem nenašla jak si vybrat a uložit jiný usb port(2.0) předem díky

tady jsem našla nějaké porty ale at rozkliknu jakýkoliv nikde tam nevidím kde co nastavit(ten ext.hdd na usb2.0 atd..)

[IMG]Bez_n_zvu.jpg[/IMG]

ted mě neco napadlo -jednou jsem slyšela že čím delší kabel usb tím se třeba může zpomalit hdd atd.. já mám jak tento ext.hdd tak tiskárnu do počítače připojené přes 4 kabely usb( 2 kabely jsou spojené k sobě -aby byli dost dlouhé) toto jsem udělala před pár měsíci kvůli tomu,že mám nový stůl a kabel k pc bedně nedošáhl a tak jsem to musela takhle vyřešit . Co myslíte dá se to tedy nějak vyřešit uvnitř pc -ty porty nebo mám smůlu( jinak ta zařízení dát nemůžu -nemám skoro žádné místo na stole a ani pod stolem ) -může to být tím ? díky

no všechny ty kabely jsou usb 2.0 a ovladače mám nainstalované (chyba je totiž u všem pc u nás doma) , a jeden kabel má bud 1,5 nebo 2 m ted nevím - seženu usb kabel 3 m v jednom kuse ? ty šmejdy co dodávaji k zařízení maji vždy jen 1 m nebo 1,5 m -budu hledat ,díky

Cinania ti napisu "USB2.0" aj na snurku od topanok. Kvalitne neznamena s napisom USB2.0 ale to znamena ze nebudu tenke jak nitka a nebudu stat 30korun.
A druha vec je nestrkat to do prednych portov PC ale do zadnych (to znamena "vybrat jiny port", zoberes kabel a strcis do inej USB diery), predne uz idu cez kablik v PC, ktory kvalitou tiez neoplyva.

P.S. a tiez zavisi od kvality komponentov (zakl.dosky a USB radica toho externeho disku) to tiez moze byt smejd (hlavne ak to je acer alebo cinsky noname) a mozu potom nastavat chyby uz aj na 3m kabli. V tom pripade pouzit 1m kabel a riesit si miesto na stole...

Jaasný no ,do předních vstup to nikdy nedávám.Žádný šmejd acer pc sestava ani věci v ní nejsou ;-) -neřeším kam co postavit,ale to že na pc je místo tak akorát na ty věci co tam jsou a přehodit bud nejdou nebo to nemá cennu(stejnak by kabely nevyšli).No zítra skočím do elektra a snad tam ty kabely budou mít (nevím jak se jím říká-oba dva mají na jedné straně usb a na druhé straně vstup do tiskárny atd.. takový čtvereček-snad ho tam poznám).Zatím zítra se ozvu

toto zarizeni muze bezet rychleji

je to hláška windows které díky servicepackům umí usb2.0, ale neznamená to že je umí i hardware onoho pc. windows poznají že koncové zařízení je usb2.0, a celkem zbytečně uživateli doporučují, aby zařízení připojil k řadiči usb2.0 - jenže ve starém krámu takový řadič není - a windows by prostě udělaly líp kdyby si tuto hlášku odpustily.
(po rozkliknutí pravé bubliny sejmuto na chipsetu i815, jeho driver xp znají, ale mám za to že použitý ich3 neumí usb2.0 a v tomto případě nemá cenu hledat novější driver)
[http://pc.poradna.net/file/view/522-no-hispeed-usb  -png]

takže dnes jsem koupila usb kabel 3 m a zatím žádná hláška či odhlášení hdd(a to hdd běží už 6h v kuse) bud je to náhoda a nebo to zabralo.Jak je na obrázku možné něco rozkliknout ,tak to u mě nejde -já tam mám např.vlastnosti atd... ale výběr portů jsem nikde nenašla.Notebook je 2 roky starý a Pc sestava asi půl roku stará,takže že by v byli špatné ovladače nebo usb porty atd.. u obou to se mi nezdá-tam bud šlo vážně o ty kabely nebo o nějaké nastavení portů (chtělo by to ručně nastavit ,ale to jsem nikde nenašla).Ještě písnu pokud něco a také až se vrátí notebook z opravny ,zdar