Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repro pri bielej ploche na monitore bruci, pri ciernej je klud

Dobry den, dnes som si vsimol podivne spravanie monitoru a reproduktorov. Situacia je nasledovna: mam k notasu zapojeny LCD (19" Eizo) cez VGA do extended monitor zostavy. K notasu je este pripojena 5.1 reprosustava cez line-out (3,5" jack). Ked je na externom monitore prevazne vacsinou zobrazena cierna plocha, repro je ticho, avsak ihned ako nan maximalizujem trebars FF (povacsine biela/svetla plocha), monitor zacne brucat. Bruci aj pri vypnutej hlasitosti, prestane len ked vypnem reprosustavu. Po minimalizovani FF a navrateni ciernej plochy su repro opat ticho.

Preto sa pytam, co rusi reproduktory? Vzadu mam dost velky bordel medzi kablami, nejak rozumne sa to ulozit snazim 2 roky - bez uspechu. Dozadu je aj dost tazky pristup, preto by som to nechcel cele rozvrtavat. Ktore kable krizenim pravdepodobne vytvaraju to rusenie?

Vdaka za rady. To brucenie ma znici. :-)

ps: hlasitost brucania je mozne ovplyvnit len regulovatkom na reprosustave, cez OS nie.

Tak s tym nepohnem, ako som pisal, na notase DVI chyba.

Antena do reprozostavy zapojena nie je. Su do nej nastrkane CINCHE potrebne pre zapojenie 5.1 do zvukovky na desktope a este dvojity CINCH, ktory potom pripajam do notasa. Tot vse. K notasu je pripojena siet (220V), USB mys a uz spominany VGA. Po odpojeni mysi a siete situacia rovnaka.