Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Power Point

Ahoj,
mám problém:
potřebuju do školi vytvořit prezentaci v microsoft power-point, ale když zadám na www.stahuj.cz microsoft power point tak mi vyhledá Přehrávač prezentací z MS Power Point Viewer odkaz: www.stahuj.centrum.cz[s]=microsoft+power+point

v čem mám teda vytvořit tu prezentaci???

Moc dik

loading...

I u nás to už je skoro tak. Kdo nemá Windows XP (musíme posílat screeny pouze z XP-vzhledu, jinak to učitel nechce brát) a Office, má problém. Kdybych to tak neměl tak bych klidně učiteli vpálil, že mi škola na legální software nedala příspěvek a proto používám OpenOffice a Linux a může mi políbit :-*

učitelky zlevnily, mám dojem že studentská verze office stojí 1100 (tváří v tvář free konkurenci nemohly stále předstírat, že stojí 13.000).

ale že učitel vyžaduje screeny výhradně xp-look? asi bych jako rodič pravil, že nemá kvalifikaci na to cokoli učit, co s tím chce jeho ředitel dělat. asi - protože by se stejně nic nezměnilo.

Škola má ze zákona školskou radu, členy jsou i rodiče žáků (1 až 2). Tohle je přesně záležitost, kterou by se rada měla zabývat.

Tragédií je, že všichni mají pocit, že "umí ve WorduÑ, přičemž se nedozví nic o typografii, skladbě věty, psaní uvozovek, citací, o stylech atd. Hlavně že umí ve Wordu.

Naopak bych doporučil OpenOffice.org a alternativně MS Office. OO.o je tuším dostupný i na Linuxové platformě, což by mohlo stačit.

Pokud učitel vyžaduje scrrenshot z WinXP, je to ko*ot a nemá smysl to s ním řešit, protože s takovým omezencem nikam nedojdete.

Pavel

A děcka z nich mají srandu.

To jo, třeba se holka začne vztekat, když jí učitelka vezme tu skládačku nebe peklo ráj, začne na ní HEJ TY KR*VO JEDNA TY P**O JEDNA (atd..) a když se učitelka pokusila dát poznámku, holka se zvedla, vytrhla jí žákovskou a šla si stěžovat za svojí jedinou ochránkyní - paní zástupkyně ředitele, která jí zajistila o stupeň lepší známky na vysvědčení. Holčina chce být gymnazistka na sportovním gymplu (ani neví co je to mnohočlen a rovnice), vsadil bych se s ní o milion že jí během prvního roku vyrazí. Jsem pro zavedení fyzických trestů - ani mě by ta rána rákoskou přes prsty neuškodila :-)

Marku, ty máš obrovskou výhodu v tom, že se dokážeš dívat a posuzovat věci rozumně. V tvým věku, u tvých vrstevníků to je vzácnost. Holka se možná přes tu tlačenku dostane, třeba i tu školu udělá, ale to jí stejně nepomůže. Pokud je neschopná, daleko nedojde (pokud teda nezačne kariéru rovnou někde v dozorčí radě...).

Takovejch příkladů je po světě co hrdlo ráčí.

avel

Teda Marku, mas muj obdiv. Ja mam teda to stesti, ze delam s detma u skautu a tam je takovych jako ty vice. S rozumnym vlastnim nazorem.

Stejný případ jsem před týdnem řešila se svým vnukem. Nemohu se zbavit pocitu, že se jedná opět o obchodní terorismus Microsoftu s nevědomou pomocí učitelů. Stejně tak se Microsoft vnutil a nadále vnucuje na trh s těma zatracenýma Vistama na notebocích.
Prezentace se totiž dají vytvořit (a daleko snadněji) i pomocí jiných programů než je ten nenáviděný Power Point. Nedávno to tady bylo probíráno.

Tohle není primární odpovědností Microsoftu (i když je pohodlný hodit to na něj), ale těch, co v konkrétní škole rozhodují o použití SW.

Je mi jasný, že jakmile by škola odmítla MS Office, vtrhli by tam rodiče se slovy "vy nebudete učit našeho Pepíka ve Wordu...?" s planoucím zrakem. Nicméně, MS Office stejně ze škol nezmizí, ale nic nebrání tomu mít instalován i OpenOffice.org

Minimálně musí rozumná škola akceptovat odevzdání práce v OO.o a netrvat na MS Office, když už se ty OO.o nebudou učit při výuce (jakože zřejmě nebudou).

Kdy už lidi pochopí, že v oblasti zpracování textu se má učit obecně, mít znalosti typografie, stylistiky, umět styly, formátování, atd. a ne učit konkrétní verzi Wordu? Asi nikdy...

Pavel

To neni obliba ucitele, po instalaci je to nativni format Wordu 2007 a pan ucitel vubec nema tuseni o rozdilu mezi .doc a docx. Uplne stejny problem jsme meli, kdyz na krajskem urade hned po vydani na Word 2007 presli. Ani tam netusili o co jde, ITaci samozrejme nemaji tolik casu, aby obesli stovky pocitacu a e-mail nepomuze, ponevadz jen mizive procento uredniku by to dokazalo prepnout samostatne aniz by si vazne ublizili :-). V muzeich se pouziva dokonce jeste W 97, protoze aplikace pro evidenci sbirek v novejsim Accesu nefunguje a penize na 2 instalace Accesu v kazdem PC nam samozrejme krajsky urad neschvali...

Jednou mi někdo psal na ICQ:

"...a oni tam napsali, že dítě bylo v péči matky. Jenže soudce měl nějaké jíné kódování a ve slově "péči" mu to z "é" udělalo "í"...

:-)

Aby to pak nedopadlo podobně a místo nakloněné roviny neměl učitel nakoněnou rovinu.

Něco podobného mi udělal Word; když jsem psal kamarádovi mail (mám Utlouk a mail se píše ve Wordu) kde jsem se vyjadřoval ke komentáři pana Peňáse. Když jsem napsal Peňás, tak to Word opravil na Penis :-) Jak sakra někdo mohl vědět co jsem si o onom komentátorovi ve chvíli psaní mailu myslel? :-D

Takže tyhle bláboly a odbočování od zadané otázky mají být konkrétní radou na řešení problému? Pokud vím, podstata otázky je zde: "v čem mám teda vytvořit tu prezentaci???". Ale zdejší "celebrity" si mohou dovolit všechno, jiného by jste už dávno zamkli nebo smazali s odůvodněním, že se nedrží tématu!

Vlasto,

1. ten thread je aktuální a živý (zde se jistá kreativita toleruje vždy)
2. z bodu 1. vyplývá, že jej nikdo "nemístně" neoživil
3. "diskuse" se stále točí okolo kancelářských formátů (a ne třeba křeččího porna)
4. Do jisté míry jsou informace obsažené v Off-topicu relativně přínosné
5. otázka byla několikrát doplněna dalšími tazateli

edit: když tu "celebrita" (se stovkami jiných rad a příspěvků) tzv. "upustí" OT příspěvek, je to nazíráno jinak, než když sem přijde někdo, kdo dohromady "dá" 5 příspěvků a z toho 4 OT. To je prostě statistika... Ale věř zase tomu, že brutální OT se zde buď zamyká, nebo přesunuje do "pokecu", padni komu padni.

No co, doporučili mu, v čem tu prezentačku udělat, ale udělat ji musí sám, za ručičku ho nikdo vodit nebude. Kdyby měl zájem dál pokračovat, položil by více cílených dotazů. Návod mu tady nikdo dobrovolně vypisovat nebude. Máš-li však o to zájem - směle do toho!

V případě mého vnuka to nebylo doporučení, ale příkaz! Přitom dám krk na to, že ta učitelka v Power Pointu sama pracovat neumí. No a co se týče tazatele, projevil svou "úroveň" sám. Takže vlastně o nic nejde, že? Ovšem až do chvíle, kdy se tady stejný nebo podobný dotaz objeví znovu, protože mi to připadá, že všechny školy mají v osnovách na Únor učit žáky vyrábět prezentace v Power Pointu.

No co, doporučili mu, v čem tu prezentačku udělat

Tím jsem myslel doporučení tady na poradně - buď MS PP, nebo OO.
Ale vzhledem k těm několika málo dotazům původního tazatele si myslím, že ho spíš zajímalo, KDE SEHNAT PowerPoint, než v čem udělat samotnou prezentaci, takže nebudu daleko od pravdy, když prohlásím, že šel hledat jiný fórum, kde by mohl PowerPoint upirátit.
On nechtěl hledat způsob výroby, on věděl, co chce, jen nevěděl, kde to sehnat.

Nevidím odpověď hned v prvním příspěvku, protože tazatele toho zadaného úkolu pravděpodobně nikdo nezbaví. Opakuji, že jsem to zažila minulý týden s mým vnukem a museli jsme najít jiné řešení. A taky jsem naznačila, že jsme je našli, ale pak už začalo blábolení mimo mísu.

Teď nevím, jestli někomu nevynechává logika. Podstata dotazu "musím udělat prezentaci v Power Pointu, nemám ho a stáhnout se dá akorát prohlížeč". Podstata první odpovědi "dá se to udělat v plné verzi Power Pointu, která je placená".

Pavel

Ano, je to primo zarazejici a nelogicke, tvrdit, ze prezentace v Power Pointu se da udelat v Power Pointu - ne ve vieweru (prohlizeci prezentaci udelanych v Power Pointu).
Mozna je spravna odpoved, ze prezentace v Power Pointu se da udelat v kalhotach, kosili a kravate, ci v kostymu se sukni pod kolena. Nekteri pocitacovi nadsenci vsak prezentaci v Pöwer Pointu dokazi vyrobit i v riflich a v triku.

je přece logické, že pokud nevím/neznám postup pro další krok, použiju další upřesňující otázku. Já si, promiň, Vlasto, připadám už jako v románu Douglase Adamse, kdy se hledala odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec.

Navíc kdybych to tu napsal jak pro pomocnou školu, tak zase hrozí, že to tazatel vezme jako "vodění za ručičku" (ne-li něco horšího) - osobně se snažím vydedukovat podle úrovně dotazu i samotnou úroveň tazatele, což samozřejmě nikdy nemusí být stoprocentní.

vlasto, já jsem se nechtěl zapojovat, ale okolnosti mne nutí. Kolegové se vám zkrátka snaží naznačit, že koprová omáčka se dá udělat jen s koprem. Pokud v ní nebude kopr, bude to stále omáčka, ale nebude koprová.
To je celé. Jde jen o slovíčka, prakticky se tu od první odpovědi páně hosta řeší pitomosti, v tom s vámi souhlasím. Žel, ani vy ani já nepřispíváme k tomu, aby se to změnilo.

Vlasti - PowerPoint ovládám od roku 1996 ]:) a myslím, že většina ze zdejších "štamgastů" to bude mít velmi podobně. Hovořit o "umění" mi v tomto případě připadne jako velmi nemístné.

Podotýkám, že mě naštěstí tento nešťastný kus programu neživí, používají jej spíše tlučhubové a jiná firemní spodina, případně notoričtí rozesílači pitomých prezentací (typicky: sex/děti/zvířátka/fotky pobřeží/mrtvoly/"letadla"-pošli to dál/životní moudra). I to byl důvod mého pobavení nad tím, jaké voloviny se děti ve škole učí.

Ano, přiznávám, i já čas od času uplácám nějakou prezentaci na školení (a čas od času čmárám ve Visio). Ale powerpoint by se měl vyučovat až někde na střední škole, kde ten človíček (doufám) by taky mohl světu něco rozumného i sdělit. A když si srovnáš objem "ceného" a "bezcenného", zjistíš ohromné nadužívání, až inflaci powerpointové prezentace.

Tak, vypada to, ze se zvirene vody jiz uklidnily, tak take vstoupim do diskuse. Na vytvareni prezentaci pouzivam openoffice, ale vysledek ukladam v PDF. Kdyz neco prezentuji, nepotrebuji, aby mi hrala na pozadi hudba a snimky se sami prevracely. Jednotlive listy si budu prevracet sam ve vhodny okamzik, podle toho jak budu mluvit a jak budou divaci diskutovat.

Nechci zbytečně rozšiřovat už tak dlouhou diskuzi, ale tvrzení tento nešťastný kus programu mě neživí, používají jej spíše tlučhubové a jiná firemní spodina, případně notoričtí rozesílači pitomých prezentací je poněkud přehnané.
Přednášky na odborných a vědeckých konferencích a na VŠ jsou už jen v této formě. V čem jsou vytvořeny to je jiný problém. Mohu je samozřejmě vytvořit v Open Office. Teměř vždy je ale nutné Impress konvertovat do PowerPointu, protože pořadatel má nainstalovaný MS Office (a počítat s tím, že prezentace bude "rozházená"). Argument že mohu mít prezentaci jako přímo spustitelnou rovněž neobstojí. Co kdýž budu muset na poslední chvíli něco upravit.

školy jsou odtrženy od reality :-)

běž do korporátní sféry.. tam poznáš, že co nesnese papír nebo mail, snese powerpointová "prezoška" :-)

jinak doporučuju časopis BIZ a v něm sloupek Černého Petra. Vynikající čtení! :-)

Sveho casu na CVUT (takovy 4 roky zpet) vsichni vyucujici meli sve prezentace v pdf, jak to ma byt.

Většina vzala s povděkem zcela směšné téma, o kterém se dá usuzovat, že české školství nutí děti pracovat v tak nepotřebném softwaru jako je Powerpoint (plus se tu rozhořela diskuze nad alternativami, což já osobně schvaluju)

k ničemu. Však já taky svým dětem ještě žádný nepořídil a pořizovat nebudu. Samy si na něj hajdaláci vydělat budou muset! Jako papínek (v roce 98, kdy nejlevnější dotovaný model stál 6 tisíc :-))!

Napiš konkrétně co přesně chceš. Pokud udělat prezentaci v Power Pointu, kup si Power Point (je to program ne modla), udělej v něm prezentaci.
Pokud chceš vyrobit v čemkoli prezentaci, která jde zobrazit v Power Pointu, použij například Open Office, který je zadarmiko.

nemohoucí, tvůj vytříbený styl "plivej po všem co se hýbe" se dá lehce poznat i přes pohlavně identitní krizi. Copak se stalo tentokrát že jsi nás poctil svou návštěvou? Svěř se nám se svými problémy, uleví se ti. My jsme samozřejmě vděční za zjištění, že neumíme dělat prezentace a že prezentace jdou dělat i v Open Office, ale radši piš něco zábavného, třeba o tom, jak děti nejsou co bývaly, už se tolik nehajluje a mladí lidé plivou na chodník. Nemáš blogísek? Nejen teenageři by jej měli mít!

Muck!

Tak tedy: Vnuk také dostal za úkol vytvořit prezentaci v Power Pointu, ale protože se mu žádným postupem nepodařilo uložit hotovou věc tak, aby byla i s hudbou přehratelná na jiném počítači, našla jsem program, ve kterém to jde snadno a lehce. Hotové "dílo" zaslal učitelce, obdržel pochvalu a učitelce ani nepřišlo, že je to uděláno v něčem jiném. Stačí?

Ale vždyť je to tu nejmíň 20krát. Open Office, který je zdarma umí uložit do starší verze PP. Problém může být v převodu, protože PP používá svůj proprietární formát a ppt z OO se nemusí korektně zobrazit.

Bezchybně to umí pouze PP.

Milá paní, ačkoliv kritizujete zdejší rádce, sama jste tajemná jako Hrad v Karpatech… Pokud chcete, aby Váš příspěvek měl nějaký přínos i pro další potenciální tazatele, možná byste se mohla svěřit se svým tajemstvím, a prozradit, který že to byl ten kouzelný program, kterým se Vám podařilo vyřešit zapeklitý domácí úkol tazatele? Pokud jsem stačil vstřebat, tak řešení zazněla hned zkraje - tedy zakoupit sadu MS Office, a nebo použít freewarový balík Open Ofice.org. Pokud hodláte kritizovat invenci rad místních starších, pak mi nezbývá, než podotknout, že Vaše informace též postrádají relevantnost…
K.

PS: To jsem si prostě nemohl odpustit:-D

Paní Vlasto, děláte jednu výchovnou chybu za druhou. Proč se ptáte, jestli tu někdo umí udělat prezentaci? Proč by tu měla být rada, jak lacino sehnat PP? Nebylo by výchovnější a úspornější naučit vnuka bojovat s nesmyslným nařízením učitele, naučit jej hledat alternativy a jiná řešení místo planých řečí a kritiky zdejších dobrovolníků? Taky je mi vnoučat občas líto, ale tím, že to za ně vyřeším jim nijak nepomohu. Oni sami se musí naučit zápasit.

Drahá paní, nedá mi to, abych ještě jednou nezareagoval - pokud se zde řeší nějaký problém, bývá dobrým zvykem zveřejnit i řešení, aby se eventuální návštěvník třeba ani nemusel ptát, a to řešení si našel sám. Nikomu (kromě Vás, to s chutí přiznávám) se neposmívám, pouze jsem z Vašich příspěvků nedokázal vyčíst, jaký úžasný program pro tvorbu prezentací jste zvolila. Mimochodem, pokud to bylo zakoupení sady MS Office, tak to je řešení, které zde padlo hned na začátku, a pokud to bl OO.o, tak to zaznělo též hned shora. Jinak zdejší rádci opravdu měli snahu poradit, ovšem jednak tazatel nereagoval, a druhak jste se Vy začala do každého navážet. A protože bytostně nesnáším arogantní lidi (natož (skoro)důchodce - jak usuzuji z Vašeho prohlášení, že se jedná o vnuka), tak se nedivte, že reaguji tak, jak reaguji. Konec konců, nevím jak Vás, ale mně učili, že se mám chovat slušně, obzvláště, pokud něco potřebuji - pes taky nekouše ruku, která ho krmí;-). A že jsem neporadil - kdo umí číst, má výhodu, a řešení již padla, takže uberte plyn, zamyslete se trošku, popřemýšlejte nad tím, co čtete, a pokud toho budu schopen, rád Vám příště třeba poradím i já:-).
S pozdravem
Miroslav Matějíček.

Jestliže zadání znělo "vytvořte prezentaci v Microsoft Power Point", což usuzuji z dotazu, který zněl

potřebuju do školi vytvořit prezentaci v microsoft power-point

pak vytvoření prezentace v jiném programu nemůže být uznáno jako splnění úkolu.

Ono totiž záleží na tom, jestli je cílem výuky tvorba prezentace obecně nebo nácvik práce s konkrétním programem.

Přesto, že se mnou nebudou diskutující souhlasit, já dávám přednost tomu, aby se student naučil ovládat programy, se kterými bude nucen pracovat po nástupu do práce. A to je MSO. Můžeme s tím nesouhlasit....(dále viz Jára Cimrman).

To máš těžký - diskuze má vždycky úroveň toho největšího vola v ní. Já se spíš divím, že se s nemohoucím ještě někdo baví a ještě mu říká paní Vlasto. Asi se začnu podepisovat jako královna ze Sáby, schválně jak to bude působit.

Já dávám přednost všeobecnému naučení se a ne že se naučí vložit třeba automatický tvar ve Wordu a nebude to umět v ničem jiném. Lepší je pochopit, že se dá vložit automatický tvar, kde to hledat (např. roletka úpravy > vložit > automatický tvar > elipsa) a je potom jedno, jestli to za deset let v práci bude dělat v tom či onom, jelikož mu to půjde.

Před patnácti lety se ve školách učila T602 a Quattro. Dcera mě to trochu naučila a takto vybaven jsem odjel za velkou louži. Tam mě posadili k Win 3.11 s Wordem a Excelem. Co jsem se tenkrát naučil, z toho žiju dodnes a je to třináct let. Když jsem se vracel, už jsem měl v noťasu Office 97, potom MSO 2000 a teď v důchodu hodlám přejít na 2007. Ale to až spolu s Windows 7. Ony s nimi docela hezky ladí. (Nemyslím barevně, ale stylem práce).

jirka44 - no, proti "gustovi", žádný dišputát, ale 2007, mně syn nainstaloval s novou deskou - resume - omalovánky.
A pak jsem tady na Poradně smáčel slzama monitor, jak je sesynchronizovat s 2003.
Po všech bojích, a porážkách, šly 2007 do /sprosté slovo/, a na 2003 nedám dopustit.

Ona je výhoda, že to má licenci na tři počítače, takže nejdříve ji samozřejmě dám na "pokusnýho králíčka". A pak se teprve uvidí jestli ji dám i na domácí počítadlo. (Na služebním mám a i do budoucna ponechávám osvědčenou kombinaci W2000 + MSO 2000). Ale přece jenom je MSO 2007 dost odlišné stylem práce a nechci si nechat ten vlak úplně ujet.