Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký procesor v notebooku?

prosím o trochu osvěty.
plánuji koupi noťase a potřebuju mít v tom jasno.
Jaký typ procesoru je lepší?......mám na mysli jak si stojí:
AMD Turion X2 vs. Intel Core 2 Duo vs. Intel Pentium Dual-Core.
v označení procesorů se jinak orientuji podle modelové řady čím vyšší = lepší?
pro upřesnění dodávám že noťas potřebuju z 80% střih videa zbytek hry pro děti
pro lepší orientaci zkusmo nahodím anketu

Líbil by se mi tento MicroStar GX630X-CZ až na tu cenu.
nebo máte svojeho adepta ve stejné cenové relaci?......podělte se

děkuji

prosím o trochu osvěty.

je lepší porovnávat konkrétní Turion X2 a konkrétní C2D (přesto C2D je všeobecně rozumnější volba, u Turionu se často řeší, zvláště v souvislosti s HP, vyšší hluk a zahřívání, nutno si ohlídat a načíst informace ke konkrétnímu modelu někde na fórech nebo v recenzích, na tento konkrétní jsem už nedávno četl - google).

Pentium Dual Core je ořezané/levné dvoujádro.

Stříhat video na notebooku - jako jeho využití na 80% - to není šťastný nápad, jsou rozumnější možnosti (klasické PC za podstatně nižší cenu).

Notebook na hry není dobrá volba, spíše kompromis, pokud se nebavíme o starších a nenáročných hrách.

Líbil by se mi tento MicroStar GX630X-CZ až na tu cenu.

Mně se vůbec nelíbí, přesto ta cena je relativně úměrná této značce, včetně únorových vysokých cen, oproti konkurenci nikterak zásadně přemrštěná. Je bez OS.

Stříhat video na notebooku - jako jeho využití na 80% - to není šťastný nápad, jsou rozumnější možnosti (klasické PC za podstatně nižší cenu).

PC doma mám, bohužel ale doma nemám na střih čas a tak potřebuju notebook do práce kde naopak ten čas mám.
no a pokud bych ho neměl s sebou v práci, může doma na něm blbnout omladina.

můžete nahodit nějaký tip na dobrý noťas kolem 20 000kč třeba na kterej si brousíte zuby vy?
rád si je prohlédnu :?:

Není to nejlepší nápad, takto provozovat/trápit notebook, přesto nadhodím...

Děti si moc nezahrají (jen staré a jednoduché gamesky), ale pokud bych šetřil a bláhově namáhal takový notebook, vzal bych něco hl. s výborným chlazením, kde bude i novější procesor Intel C2D (45 nm).:

Notebook Lenovo ThinkPad R500, 15.4" WXGA, C2D P8400, 2GB, 160GB, DVD-RW, WLAN, BT, FP, Windows Vista Business

Cena s DPH: 16 862,00 Kč

[už si připadám jak propagátor Lenova...]

Jinak zuby si na něj nebrousím, ač bych ho, pokud bych snesl pro mne větší 15" display, bral všemi deseti.

To budeš stříhat filmy na WC nebo děti budou hrát Counter Strike ve vaně?

nene to opravdu nee :))
mám opravdu hodně materiálu který doma prostě nezpracuji a v práci mám spoustu volného času a tak chci si tuto "domácí" :-) práci udělat v zaměstnání kde mám na to klid.
no a navíc studující dceři vyměním starej noťas za tenhle novější, na kterým by mohla i něco nahrát.