Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klávesnice a myš

Zdravim,
Chci si poridit novou klavesnici a mys.
Nemam zvlastni naroky, snad jen:
Klavesnice by mela :
-mit podsvicena tlacitka, abych na ne ve tme videl
-urcite by mela byt ceska
-bylo by fajn, kdyby mela nejake (programovatelne) tlacitka navic

Mys:
-staci aby mela 5 tlacitek
-nevadi, kdyz bude vetsi

Jsem vasnivy hrac her, jinak to mam na internet a veci do skoly. Necham na vas, jestli budou s dratem nebo bez. Nemusi byt v sade. Barva cerna.
PS: Mam sice doma nejakou levnou bezdratovou mys, ale ke hrani neni moc dobra, protoze se dost casto zadrhava - ne jen ve hrach, ale i pri obycejne praci ve windowsu (zn Trust, stala kolem 400kc)
Cena za mys + klavesnici kolem 1500kc

Koupit si myš zn. Trust je opravdu velmi nerozumné - slušně řešeno.

Mrkni na tyto testy, jestli ti něco padne do oka:

klávesnice:
http://www.czechcomputer.cz/art_doc-76B5C08BBC7584 FEC12571F60037D650.html
http://www.svethardware.cz/art_doc-6E84B6CF16DAEAC 4C125714D0074A24C.html

myši:
http://www.svethardware.cz/art_doc-A2BC374234AA8A1 8C125754C00509A4E.html
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=10395&Itemid=50
http://www.czechcomputer.cz/art_doc-C48F0F3A0D8DC5 3AC125739F0031536D.html

Z klávesnic zaměř pozornost na Logitech G15 a myš třeba Razer Lachesis. Ale musel bys přitlačit s penězi. Za kvalitu se platí...

Klávesnice za 1500?
Mám PC stůl, s vysunovací lištou na klávesnici - vypínač, objímka, a úsporná žárovka 7W + dvojlinka , přišly bratru, na 200.
Žárovka přimontovaná nad klávesnici, vypínač umístěný na dosah, vše zapojené do "rozšestky", s vypínačem.
Klávesnice Chicony - http://www.alza.cz/klavesnice-chicony-kb-0420-d851 97.htm
Na čumáku brejle, a do té úpravy jsem měl co dělat, abych na klávesnici viděl i ve dne. PC na druhé straně místnosti, než je okno.
A teď zívačka - zapnu "rozšestku", zapnu PC a podle potřeby si roužnu, nebo schasnu,"nadsvícení".

mys si vybral velmi dobre, jiste zvladnes i klavesnici. Osobne jsem si klavesnici koupil v Datartu (nerikam ze ji tam musis kupovat), ale neni od veci si klavesnici odzkouset. Nekdo ma radeji tezsi stisk klaves nekdo jemnejsi a nekdo pozaduje aby klavesy klapaly jako na psacim stroji (ma sestra). :-D

Jinak dalsi veci na ktere je dobre se zamerit ikdyz je obvykle treba udelat kompromis je velky levy SHIFT, velky ENTER a BACKSPACE. Nebral bych klavesnici z polovicnimi Fx klavesami a bez mezery mezi backspace a insert. Osobne me rovnez prudi microsofti rozlozeni u ins, del, atd. Vynikajici napad mel take Genius, kdyz umistil na klavesnici na misto Printscreenu, ktery posunul dal specialni klavesu vypnuti PC, takze clovek neustale vypinal a sproste nadaval na geniusiho zmetka. :-D

Ta moje vybrana taky nema podsviceni.
Velice silne jsem uvazoval i nad touhle variantou, ale pote, kdyz jsem si procet tu diskuzi, tak jsem to zavrhl. Prej tam je problem s tema programovatelnyma tlacitkama a podobne, nema makro. Navic se nemuzu prenest pres ten kratky mezernik. Taky jsem si uvedomil, ze pri psani diplomky bych tu klavesnici asi prohodil oknem:-)