Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadne ramky?

Zdravim,
urcite jste uz slyseli o pocitacove hre world of warcraft,nekteri z Vas ji mozna i hraji,je to prave ten duvod proc sem pisi.

Takze k veci.Uz je to nejaky ten patek,co dostavam z niceho nic error134(i nekolikrat denne,v nejmene vhodnych situacich),vcera jsem se o to zacal trochu vice zajimat a nasel par rad co zkusit.Hodne lidi argumentuje s tim,ze to muze byt i problem v hardwaru,zminili se o spatnych ovladacich ke graficke karte a hlavne o spatnych ramkach.
Sosnul jsem si tedy MemTest a spustil.Docela me prekvapilo kdyz pri 0,5% to vyhodilo prvni error,pri 0,9% druhy. Takze asi neco v poradku nebude,vidte?Doufam ze se tu najde par ochotnych dusi,kteri by si udelali chvilku casu a napsali sem sve rady a tipy.

Aby se predeslo problemum s tim ze potrebujete znat pc sestavu,pisu ji sem rovnou:

GK: Ati HD 4670
MB: Gigabyte GA-M56S-S3 - nForce 56
CPU: AMD 5000+
zdroj: 400w LC power(nepiste mi ze je to sebevrazda,ja to vim:) )
ramky: 2x2 kit od A-data http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4980 1

EDIT: uz 8 erroru a "jen" 4%

Myslim, ze tady neni moc co resit - reklamace.

Jediny pripad, kdy memtest muze selhat (on ve skutecnosti selze radic RAM na zakladni desce) je pokud jsou osazeny vsechny 4 sloty pameti a to jen u starsich typu desek.

V tvem pripade neni co resit. Na reklamaci staci rict memtest vyhazuje chyby a musi to uznat.

Ja mam doma celkem 4 pary Adata Vitesta a musim to zatukat, zatim ok. (3x 2GB->2x1GB, 1x 4GB->2x2GB).

U sveho prvniho paru jsem narazil na problem, deska (Gigabyte P35-DS3 ver1.0) jim defaultne pustila 1.8V, ovsem na stitku ty pameti maj 2-2.2V. Koukni se kolik stavy jim dava tvuj bios a kdyztak jim pridej na ty 2V. Me to v defaultu taky chybovalo v memtestu a widle ani nenabehly.
Co je krmim lip nez pravi SPD tak sekaj latinu.

jj, taky mam A-Data, ale jeste DDRka. Na znackove Corsairy neverim, obcas se muze vyskytnout v kazde znacce vadny modul.
Jinak ja mel taky v Memtestu chyby, tak jsem si z prace pujcil prave Corsairy a ty chyby tam byly zase. Pak me napadlo osadit jen dva moduly a bylo po chybach - jak A-data tak Corsair. Ale vratil jsem tam vsechny 4 moduly a nikdy to v realu zadnou chybu neudelalo, jen ten memtest. :-)

Takze,
diky vsem za vase postrehy.Bohuzel,ted dumam jak to co nejefektivneji vyresit.Protoze cely komp je jeste pod uplnou zarukou(nebyl otevren).To ale nic nemeni na tom ze bych tam nejradeji prisel jen s temi vadnymi operacnimi moduly.
Ted se dostavame k dalsimu problemu,co kdyz je vadna jen jedna ramka z tech dvou?Nesla by v tom pripade prinest jen ta jedna?Nebo,co kdyz bude chyba jeste nekde jinde?Treba zakl. deska nejak spatne komunikuje s temi op. moduly?
Vidite to asi taky vidime na doneseni celeho kompu,uz jen abych neztratil tu uplnou zaruku a vyhnul se zbytecnym komplikacim?

nejlepe se domluvit s prodejcem. my si v praci nechavali stavet PC od czc a ty to tenkrat primo nesnasely aby se jim nosil celej komp, naopak byli stastny, kdyz jsme si to vymontovali a donesli jen vadny dil.
nechal bych reklamovat obe ram -koupil jsi je jako pakl, takze by se meli jako pakl reklamovat.

Michal: To myslis tak,ze bych si koupil jednotlive komponenty a pak to v pohodli domova slozil?:) Trosku pro profiky ne?To si na krk nekdy nevemu.
Pokud jsi to myslel tak,ze jsem si uz koupil jiz hotovou sestavu,tak te muzu ujistit ze to tak neni.Koupil jsem si a vybral jednotlive komponenty,ktere mi pak slozili dohromady a vznikla z toho nova sestava:)

Abych si byl jisty,tak bych to rad vyzkousel jeste jiny tester na ramky.Mate nejaky tip pro Visty 64-bit?