Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký mininotebook pro studentku?

Ahoj,
potřeboval bych nějaké prima tipy na malý notebook pro studentku VŠ.
Mě osobně by se líbil AsusEEE s flash pamětí, priotože vše co se točí (HDD) žere baterky a dělá rámus. K tomu pořídit externí HDD do USB, který si pak může strkat i do stolního atd.
Každý má ale jiné názory, navíc mohou být věci osvědčené, mě neznámé...

edit:// a čemu se vyloženě vyhnout?

Klávesnice jsou u menších typů netbooků opravdu kompromis (např. starší populární, hlavně výdrží, EEE 901), větší EEE 1000 (10" display) v tomto lehce výhodnější. Hlučnost u netbooků není zas taková výhra, protože nakonec zůstane nejrušivější často stejně větráček procesoru, pokud není chlazený pasivně jako např. u Dellu Inspiron Mini 12, tam je rušivý pouze HDD, ale i tak celková max. hlučnost cca 30.2 dB, což je relativně výborné (na book s HDD a ne SSD).

Vyhnout se jistě strašímu, snad už ani ne běžně v nabídce, HP Mini 2133 s Via procesorem (malý výkon, zahřívaní, hlučnost, jinak velmi fajn klávesnice a design), nový HP 2140 s Intel Atom již relativně slušný.

Osobně myslím, že EEE 1000H není vyloženě špatná volba.
Sice výdrž není tak krásná jako u starší 901, ale kolem min. 4 hodin by se pohybovat měla, pokud se nepletu, velikost klávesnice u EEE 1000 by měla splňovat, číselně vyjádřeno, cca 92% běžné klasické.

Pokud se tady počítá s tím, jaký je rozdíl mezi takovým netbookem (Intel Atom, celkový výkon, tím určené využití atp.) a běžným notebookem, je možný kandidát.

K hlučnosti jsem se vyjádřil výše, hlavně v zátěži se jistě nějak projeví, němý nebude, zvláště v létě, strašit nechci, přehánět také ne :-), ale s tím se jistě počítá (své hrají taky subjektivní pocity vnímání hluku, místa /hladina hluku/ provozování, chování netbooku při /ne-/zatížení atd.). Nakonec i nějakých uživatelských zkušeností či testů není na netu málo.

P.S. Mě osobně ještě nezaujal žádný - lépe řečeno jedině ten, který by byl pasivně/naprosto bezhlučně, přesto dostatečně dobře, chlazený (konstrukčně obtížné v příliš malých strojcích), což by plus mínus splňovalo něco na způsob Dell Mini, samozřejmě s SSDiskem.

nic z řady 10" minihraček, to se nehodí na psaní nebo používání jako hlavní stroj, je to moc prťavé.
(to je buď pro úplně malé děti, nebo jako druhý cestovní/servisní ntb)

ženským něco menšího lehkého 12"-13" (bacha přitom na baterku, ať není příliš odlehčená, udávaná výdrž musí být přes 4h jinak je to na nic). jestli to bude mít volitelné barevné verze, je to úplně dokonalé.

edit: pokud se studentkám vš líbí ta 10" věc, a má fak tak malé tlapky co se vejdou na tu klávesnici, tak jen info - nemá to dvd mechaniku.

Potřebuji to tak abych na tom mohla psát ve škole, nechci Linuxy, aby to mělo wifi připjení a abych si občas mohla něco třeba stáhnout, nebo se podívat na film a chci ten malý notebook, aby se mi vešel pěkně do kabelky a nenosila jsem s sebou bágl.

Ja odporucam pred kupou radsej si takuto masinu osahat. <10" modely maju nepouzitelne rozlisenie na web aj na pracu s office aplikaciami, nehovoriac o klavesnici, ale to uz je dan za velkost. Hlucnost byva ten najmensi problem.
Min na pracu je jednoznacne 12", mensie modely su fakt len take hracky pre zabavku. 12" v pohode strcis do stredne velkej kabelky (non ples verzia;o)).

Vylozene sa vyhnut Asus EEE 901. Tento netbook som mal v ruke a na pisanie, co bude asi hlavnou naplnou vysokoskolacky (poznamky, elaboratory, referaty atd), sa absolunte NEhodi. Ja mam docela medvedie ruky, ale ked som do nich klofal, mal som pocit, ze ten netas bol robeny pre pidimuzikov a pidizenicky. :)) O rozumnej 10prstovke nemoze byt ani rec, ja som mal problem tukat co i len s 2 prstami.

Inak horespominana 1000H by mohol byt krok spravnejsim smerom, klavesnica ma byt vacsia a ak kocka nevie 10prstovku, isto vyhovie. Ak vie, treba odskusat v nejakom obchode, kde ich maju vystavene. Trebars sa jej na tom prsty zmestia. (Inak SSD disk ako hlavne ulozisko sa mi paci, no az na ten pomer velkost/cena)

Uznavam, ze som na nom pisal len kratko. Mne najma vadi, ze nemam staly kontakt ukazovakov s klavesami "f" a "j". Rad by som skusil aj 1000H, o kolko je ta lepsia. Dalsi notas, ktory ma mat dobru klavesnicu je netbook od HP. Neskor ho vydali tusim aj s Intel Atom procesorom. Tam klavesnicu kazdy chvalil.

Koupila si ten ASUS EEE PC 1000H černý.
Co se týče klávesnice, mě osobně by bylo jedno jaká, protože píšu "klofacím satylem" jednou rukou. O druhou si stejně musím opírat hlavu, aby mi neupadla, nebo v ní držet cigáro. Ale byly doby, kdy jsem psal na psacím stroji asi šesti :-)

Tak nakonec se mi na něm píše velmi dobře, chce to ještě trošku zvyk, vidím to tak na jeden den, problém mi dělá jen to, že místo shiftu vpravo většinou zmáčknu šipku nahoru, píšu všema deseti a vážně bez problémů, jsem nadmíru spokojená. A co se týče té diamantové kabelky - myslím, že holky by to neocenily :-)