Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bliká monitor

Zdravicko, mam problem s LCD monitorem. Je na obnovovaci frekvenci 60 Hz jina nejde nastavit nez 59 Hz a presto blika, nevite cim to muze byt, nebo jak mam blikani odstranit?

Monitor: BENQ T201W/T201WA

jeste bych se podival jestli nemas repro tesně u monitoru a zkusil bych je odendat.někdy to je tím.Nebo také jedna alternativa může být že za zdí je rozvodná skřín,jističe nebo neco podobného nebo ve zdi vedou kabely.zkusil bych monitor na jiném míste nebo v jiné místnosti.

Ještě taky zkus monitor na jiném PC (máš li možnost)

Tvojich 60Hz vo Windows u LCD nema nic spolocne s blikanim.
Na LCD moze blikat len trubica podsvietenia a to nema nijak zavisiet od nejakych nastaveni (ma to mat pevnu frekvenciu vnutri monitora). U smejd monitorov (medzi ktore patri aj benq) niekedy po zapnuti malu chvilku blika a potom by mal prestat. Ked to blika casto chod to reklamovat.
P.S. niekedy moze pocit blikania byt vysledok interferencie s externym zdrojom svetla (hlavne ak mas neonku alebo usporne ziarovky, apod, tie blikaju na 50Hz), skus pouzit obycajnu ziarovku alebo vypni okolite svetlo uplne ci to furt blika.

Inac smejd monitory mozu mat menic pre podsvietenie odvodeny aj od frekvencie ktoru nastavis vo Win (aj ked to by uz bolo fakt na hlavu ale vyrobcom nerozkazes), takze si tam skus dat ovladace k monitoru (mal si ich dodane na CD k monitoru) a malo by ti to povolit nastavit 75Hz, ak to tvoj monitor na danom rozliseni podporuje (nechce sa mi hladat specifikaciu, mas to v navode k monitoru).

no keby sa to nestalo na LCD mne tak to nepisem. Taktiez som kupil LCD 21" Samsung. Po zapojeni na klasicky VGA bol obraz otrasny a kvazi blikal. Az po zapojeni na DVI a nastaveni modu cez tlacidla na monitore sa to urovnalo.
Dufam, ze sa dozviem, ze aj Samsung je smejd :D

jo, to má smysl zkusit v případě že zdrojem blikání je refresh, přesněji spíš jak kolega výš píše interference refresh a podsvícením. (vliv 50hz lampy jde vyloučit, pokud to bude dělat i ve dne.)
protože se v dotazu píše:

Je na obnovovaci frekvenci 60 Hz jina nejde nastavit

vypadá to že monitor už je připojen přes dvi kabel. z toho důvodu chce naopak zkusit klasické analog připojení, kde bude refresh volitelný, a vyzkoušet zobrazení při 70-75hz.
pak to chce ale dotunit nastavení phase/clock, jinak zase může vznikat hnusné moiré v obraze.