Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bliká monitor

Zdravicko, mam problem s LCD monitorem. Je na obnovovaci frekvenci 60 Hz jina nejde nastavit nez 59 Hz a presto blika, nevite cim to muze byt, nebo jak mam blikani odstranit?

Monitor: BENQ T201W/T201WA

no keby sa to nestalo na LCD mne tak to nepisem. Taktiez som kupil LCD 21" Samsung. Po zapojeni na klasicky VGA bol obraz otrasny a kvazi blikal. Az po zapojeni na DVI a nastaveni modu cez tlacidla na monitore sa to urovnalo.
Dufam, ze sa dozviem, ze aj Samsung je smejd :D

jo, to má smysl zkusit v případě že zdrojem blikání je refresh, přesněji spíš jak kolega výš píše interference refresh a podsvícením. (vliv 50hz lampy jde vyloučit, pokud to bude dělat i ve dne.)
protože se v dotazu píše:

Je na obnovovaci frekvenci 60 Hz jina nejde nastavit

vypadá to že monitor už je připojen přes dvi kabel. z toho důvodu chce naopak zkusit klasické analog připojení, kde bude refresh volitelný, a vyzkoušet zobrazení při 70-75hz.
pak to chce ale dotunit nastavení phase/clock, jinak zase může vznikat hnusné moiré v obraze.