Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s monitorem na ntb asus a6m

Dobrý den,

zabývám se zajímavým problémem...

Od chvíle co jsem zakoupil ext. lcd samsung, připojil k notebooku a nainstaloval drivery z přiloženého cd se stalo to, že je display ntb. vyřazen z provozu.
Počítač se chová, jakoby ho neznal a odmítá na něm cokoli zobrazit - u notebooku se kterým musím pracovat v terénu docela problém :-(

Nelze se dostat ani do setup, protože monitor začne ukazovat až ve chvíli nabíhání os a to ještě pouze ten ext.

zdokumentoval jsem to fotograficky - zde asus.doc

Nevím si s tím rady a to nejsem v počítačích nováček.
Vylámali si na tom zuby už další dva známí...

Za každou radu bych byl velmi vděčný

Pár ludí na fórach tvrdí že Asus má chyby v acpi /Advanced Configuration and Power Interface /, tieto chyby môžu sposobovať to čo popisuješ. Ovládanie aktívneho grafického výstupu z prostredia OS je funkcia acpi.
Cele si to asi spustil nainstalovanim a využitim možnosti prepinať výstupy z grafiky.

Úplný reset BIOS-u by to vyriešil, vyžadovalo by to odpojiť internú záložnú batériu, možno ani to nepomože ak sú data ukladané do Flash pamäte.

Tak mnoho zdaru