Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky Linux pro zacatecnika?

Ahoj,nejsem zadnej velkej Pc koumak,ale uz me Windows leze s tema trapnejma hlaskama na nervy a tak bych rad zkusil nejakou distribuci Linuxu,jen nevim jaka by byla pro takovyho zacatecnika dobra,aby treba z casti nahradila Win Xp. Poradite?

Windows nema ziadne trapne hlasky.

ze nie?
- BSoD
- "Neodesilat spravu o chybe"
- "Aplikacie neodpoveda" (typicky zobrazene v zatvorke v hornej liste aplikacie)
- "Nie je mozne bezpecne odpojit zariadenie" (najcastejsie USB kluc, a pritom ho ziadna aplikacia nepouziva, pomoze len odstrelenie procesu explorer)
- Neustale bubliny v tray oblasti
- automaticke stahovanie aktualizacii a po nainstalovani otravovanie kazdych 5 minut s restartom dokym ho naozaj nerestartnem (od nervov).

to posledne ma vie najviac dozrat

ze nie?
- BSoD
---- zaprasený systém, vadný HW. Ja BSOD neviděl už přes rok
- "Neodesilat spravu o chybe"
---- ideálně se tato hláška neobjeví (nebo ve velice malém množství a navíc se dá zakázat)
- "Aplikacie neodpoveda" (typicky zobrazene v zatvorke v hornej liste aplikacie)
---- opět možnost vadného HW, zapraseného systému
- "Nie je mozne bezpecne odpojit zariadenie" (najcastejsie USB kluc, a pritom ho ziadna aplikacia nepouziva, pomoze len odstrelenie procesu explorer)
---- tohoto si vůbec nevšímám, prostě USBčko vytáhnu
- Neustale bubliny v tray oblasti
---- dají se vypnout
- automaticke stahovanie aktualizacii a po nainstalovani otravovanie kazdych 5 minut s restartom dokym ho naozaj nerestartnem (od nervov).
---- nastavte si aktualizace jak uznáte za vhodné.

Prostě Vaše důvody jsou úplně mimo a když nejste schopen vyřešit takové triviálnosti tak potešpánbu s linuxem.

Tak jako kdyz mi windows hned po dokonceni hodi chybu explorer,tak to neni moc prijemny.Pak porad davat Neodesilat. kdybych to mel zaneradeny,tak nereknu,ale jako hned po instalaci...Jinak mi Windows nevadi.Jen ty chyby a zbytecny upozorneni. Takze nema cenu zkouset Unix? Na druhym Pc mam MacOS Tiger a ten mi nikdy nic podobnyho nedelal.

Taky doporučuji Ubuntu; je s Windows srovnatelné a jak sám píšeš, nejsi posledně zmíněným OS příliš dotčen.

Kdybych já osobně nebyl už Windows tak deformován (začínal jsem na verzi 3.0), asi bych k tomu Linuxu taky konvertoval.

S tim souhlasim. Graficke a rysovaci programy jsou sortou programu windows only a nikdo z autoru nema potrebu to resit. Zas na druhou stranu, kdyz nejaky system napisou jako supported, tak to bezi stabilne, ale chran ruka pane to zkouset na nepodporovanem OS (treba visty). ;-)