Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky Linux pro zacatecnika?

Ahoj,nejsem zadnej velkej Pc koumak,ale uz me Windows leze s tema trapnejma hlaskama na nervy a tak bych rad zkusil nejakou distribuci Linuxu,jen nevim jaka by byla pro takovyho zacatecnika dobra,aby treba z casti nahradila Win Xp. Poradite?

Windows nema ziadne trapne hlasky.

ze nie?
- BSoD
- "Neodesilat spravu o chybe"
- "Aplikacie neodpoveda" (typicky zobrazene v zatvorke v hornej liste aplikacie)
- "Nie je mozne bezpecne odpojit zariadenie" (najcastejsie USB kluc, a pritom ho ziadna aplikacia nepouziva, pomoze len odstrelenie procesu explorer)
- Neustale bubliny v tray oblasti
- automaticke stahovanie aktualizacii a po nainstalovani otravovanie kazdych 5 minut s restartom dokym ho naozaj nerestartnem (od nervov).

to posledne ma vie najviac dozrat

ze nie?
- BSoD
---- zaprasený systém, vadný HW. Ja BSOD neviděl už přes rok
- "Neodesilat spravu o chybe"
---- ideálně se tato hláška neobjeví (nebo ve velice malém množství a navíc se dá zakázat)
- "Aplikacie neodpoveda" (typicky zobrazene v zatvorke v hornej liste aplikacie)
---- opět možnost vadného HW, zapraseného systému
- "Nie je mozne bezpecne odpojit zariadenie" (najcastejsie USB kluc, a pritom ho ziadna aplikacia nepouziva, pomoze len odstrelenie procesu explorer)
---- tohoto si vůbec nevšímám, prostě USBčko vytáhnu
- Neustale bubliny v tray oblasti
---- dají se vypnout
- automaticke stahovanie aktualizacii a po nainstalovani otravovanie kazdych 5 minut s restartom dokym ho naozaj nerestartnem (od nervov).
---- nastavte si aktualizace jak uznáte za vhodné.

Prostě Vaše důvody jsou úplně mimo a když nejste schopen vyřešit takové triviálnosti tak potešpánbu s linuxem.