Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závada HDD.

V PC mám dva disky zapojené na SATA, které na přeskáčku klonuji a druhý odpojuji od dat i napájení. Jenomže posledně jsem zapomněl odpojit napájení a asi 14 dní takto běžel. Nyní po zapojení dat a zapnutí PC není disk nalezen a nevidím ho v BIOSu ani ve Správci disků. Napájen je a běží. Dal jsem ho na eSATA stejné, nejde.
Disky jsou WD 500GB, problémový je Seagate 500GB, deska MB GigaByte P35-DS3P a WXPhome SP3.
Ptám se, jak zjistit kde je problém a dá se doma oživit, pokud to není elektronika disku a došlo k tomu tím, že běžel bez připojení dat. kabelu?

Chvíli to trvalo, anglicky neumím. Vypadá to, že spadá do vadné série - píše:
Model Number Checker ST3500320AS
The model number entered is on the list of potentially affected drives. We recommend you validate the serial number to see if this drive is affected.
Typové číslo vstoupilo je na seznamu potenciálně ovlivněných pohonů. My doporučujeme, že vy potvrdíte sériové číslo vidět zda tento pohon je ovlivněný.
Model Number Checker 9QM2EX9A
Either the model number entered is not on the list of potentially affected drives or the model number is invalid.
Buď typové číslo vstoupilo je ne na seznamu potenciálně ovlivněných pohonů nebo typové číslo je invalidní.

Zkusit odpojit oba, vytáhnout napájecí šňůru od pc, pak zapojit tu šňůru a nastartovat bez hdd a kouknout do Bia, jestli je všechno ok, pak vynnout kompa, vypmout vypínač zdroje a připojit disk se sytémem samotnej a nastartovat do až win, pak zas vypnout uplně a připojit samotnej disk s těma datama a kouknout do Bia, jestli je vidět, pokud ano, vypnout a připojit oba a spustit...