Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naklady ISP na verejnou IP adresu?

Zeptam se zkusenejsich, kolik stoji ISP koupit rozsah verejnych IP adres? Ptal jsem se totiz sveho ISP co by obnaselo, aby mi poskytl verejnou IP adresu a on na to, ze za jednorazovy poplatek 800,- Kc. Prijde mi to trochu moc, kdyz vim ze jini poskytovatele nabizeji verejnou IP zdarma. Diky za odpoved.

pre poskytovatelov su verejne ip ovela vyhodnejsie pretoze sa potom ovela lahsie odhaluje vinnik pripadnej udalosti (uz ste skusili prehladavat logy za maskaradou?). bohuzial niektori sa tvaria akoby mali adresy dojst uz hned zajtra (aj ked nas tym strasia uz min 3 roky ze ipv4 nebude stacit uz vcera a nic sa zatial nestalo).