Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extrakce rar a 7z souborů

Dobrý den!Mám již delší dobu problémy s extrahováním rar a 7z souborů na svém Pc.Menší soubory do velikosti asi 150MB jdou rozbalit bez problému,ale pokud rozbaluji např.zabalený avi film ze dvou částí,tak mi rar i zip hlásí chyby,např.soubor poškozen,crc,heslo.Vše ale zadávám,tak jak mám.Už jsem zkoušel i přeinstalovat OS,rar,7zip,vše bez úspěchu.OS i rar jsou legálně pořízené,u raru používám nejnovější verzi.Ke stahování souborů používám Flash Get,zkoušel jsem i jiné,ale stále stejný problém.Kde by tedy mohl být můj problém?
Díky za odpověď

Takto to mám nastaveno.Pokud zatrhnu ponechat poškozené soubory,tak některé fungují,některé ne,ale většina spíše ne.Zajímavé je to,že pokud stahuji film například v avi formátu,vše se v pohodě stáhne,a soubor je funkční,ale s těmi rary si stále nevím rady.Vždycky jsem studoval a zajímal se hodně o PC,a se vším si poradil,ale tomuhle nemohu přijít na kloub.Neexistuje nějaký méně náchylný nebo lepší software na dekompresi rarů??Fanda

Řekl bych, že problém může být v zaheslování RAR archivu. Pak některé dekomprimační programy hlásí např. chybu během rozbalování nebo CRC error, přitom soubor je v pořádku, jen nebylo zadáno heslo.

Můžeš to vyzkoušet jednoduše - nech si nějaký ten "chybný" soubor stáhnout od někoho známého, vypálit na CD nebo nahrát na flashku a zkusit rozbalit u sebe. Když taky nepůjde, je jasné, že to není způsobeno problémem při stahování. Nebo ať ten soubor přímo vyzkouší ten tvůj známý, jestli jemu to rozbalit půjde?

Tipuju, že filmy stahuješ z pochybných zdrojů a o legalitě taky asi pomlčíme. Takže se pak nemusíš divit...

Díky.Tak tohle ještě zkusím.Filmy stahuju většinou z CZshare,nebo rapidu.K těm heslům.Právě,že se mi nezdají špatná hesla.Pokud stáhnu zaheslovaný rar,a před extrakcí zadám heslo,tak vždy se soubor začne extrahovat,ale až třeba při 80-ti procentech extrakce mi vyskočí chyba např.CRC nebo wrong password,ale pokud bych zadal chybné heslo pro extrakci,archiv by se nezačal vůbec extrahovat.Tak nevím

Jednou jsem mel podobny problem na win xp, stazene rarka z rapidu neslo rozbalit, vzdy crc chyba.
Nevedel jsem cim to je tak jsem pouzil virtual pc 2007 (je free) tam jsem si nainstaloval visty , a tahal to prez virtualni pocitac.
Tam mi to nehazelo ty crc chyby. Nejakou dobu jsem to provozoval takhle pak prisla doba na preinstal systemu a po nove instalaci, problem
zmizel, takze ani nevim presne kde byl problem. Tipuji na nejakou chybu os.

Díky moc za tip.Paměti mám nepatrně taktlé,tak to zkusím na default,a uvidím,zda-li se něco změní.Neznáš prosímtě nějaký software na test pamětí??Jo a taky je mám ve slotech v duálním režimu,ale to by snad nemělo mít vliv,nebo??