Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP (32bit) a 8(16)GB RAM

Ne, nezbláznil jsem se...

Dualboot XP32 a Vista64, osazeno 8(16)GB RAM, využitelné ve Vistách (renderování videa, Adobe CS4). XP využijí (podle velikosti VRAM) obvykle kolem 3-3,5GB RAM, zbytek je v XP k ničemu.

Dotaz: co budou XP říkat na 8-16GB paměti? Opět budou schopny používat (adresovat) jen těch 3-3,5 giga, to vím. Nebou se ale nějak bouřit, bude-li osazeno na desce třeba 8?

Konkrétně: provozuje někdo dualboot s XP na systému s více než 4GB RAM? Rád bych dceři udělal radost ;-)

To jsem chtěl slyšet :-)

Raději se ptám, protože u XP se 4GB RAM jsem dva problémy zaregistroval (nebyla to záležitost OS, ale MS aplikací obecně):

1) nefunguje korektně Windowsácká aplikace Záznam zvuku (hlásí nedostatek paměti) - na nic nepotřebuju.
2) vůbec nefunguje Access '97 (údajně nefunguje díky RAM > 1,5GB) - vyřešeno používáním Access 2007 pod Vista Ultimate.

U MS aplikacii predsa clovek zaznamena problemy vzdy a za akychkolvek okolnosti :)

Win by s tym nemali mat problem (prinajhorsom ak by mali tak sa da vypnut /PAE v boot.ini), ale nebudu mat problem. Trochu zavisi aj od BIOSu dosky ze ci nejaky problem bude, nemal by byt. Pozor na to ze aj relativne "mlade" chipsety vedeli len max 4GB, tak si over ze co na 16GB hovori manual k zakl.doske.

P.S. RAM nad 4GB sa da aj v 23bit XP udajne vyuzit pre ramdisk (ak je v boot.ini /PAE), takze ta RAM nemusi byt k nicemu. Len neviem na co by clovek ten ramdisk potreboval, mozno tam dat swap :)) pogoogluj.

Existuje udajne program pre ramdisk pre 32bit XP ktory vyuziva PAE a teda RAM nad 4GB. Obmedzenie 2^32 NEplati uz od r. tusim 1995 (pentium PRO) :-) To obmedzenie je vo Win len kvoli debilnemu MS (ma to urcite dovody v architekture tusim ovladacov apod :)
Pogoogluj ten ramdisk, mne sa nechce :)
P.S. nasiel som nieco ze by to mal vediet "gavotte ramdisk", skus hladat podrobnejsi navod, mne debilne google vypluva same nemecke stranky (da sa kurnik niekde v google nastavit aby neuprednostnoval .de ked som v DE? Zasraty google. ...aha uz viem, link "go to google.com English" :)
P.S.2. alebo kasli na ramdisk.

ano je to to mozne, napr. suprespeed ramdisk pro

Depending on the system, RAM disks as large as 63 GB (32-bit) or 510 GB (64-bit) can be created. The RAM disk can identify itself to Windows as a hard disk, as a removable-media disk, or as a virtual disk. It can be formatted with any Windows-supported file system.