Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP (32bit) a 8(16)GB RAM

Ne, nezbláznil jsem se...

Dualboot XP32 a Vista64, osazeno 8(16)GB RAM, využitelné ve Vistách (renderování videa, Adobe CS4). XP využijí (podle velikosti VRAM) obvykle kolem 3-3,5GB RAM, zbytek je v XP k ničemu.

Dotaz: co budou XP říkat na 8-16GB paměti? Opět budou schopny používat (adresovat) jen těch 3-3,5 giga, to vím. Nebou se ale nějak bouřit, bude-li osazeno na desce třeba 8?

Konkrétně: provozuje někdo dualboot s XP na systému s více než 4GB RAM? Rád bych dceři udělal radost ;-)

ano je to to mozne, napr. suprespeed ramdisk pro

Depending on the system, RAM disks as large as 63 GB (32-bit) or 510 GB (64-bit) can be created. The RAM disk can identify itself to Windows as a hard disk, as a removable-media disk, or as a virtual disk. It can be formatted with any Windows-supported file system.