Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názory na sestavu

Ahoj, předevčírem jsem na svém starém komplu spálil procesor a naznal jsem se, že už nebude mít cenu další investice do jednotlivých komponentů, protože PC samo o sobě bylo dosti zastaralé.

Nyní projíždím internet a hledám nějakou výkonnou herní (multimediální) sestavu.
Zajímal by mě váš názor na:
http://sestavypc.cz/?p=productsMore&iProduct=134&s Name=Nejvykonejsi-pc-INTEL-Core-2-Quad-Q6600-2,4GH z-4GB-RAM--750GB-HDD--GF-9800GT

Popřípadě bych prosil poradit co nejvýkonější sestavu do 20K korun.

Dík, queeg

Spíš hledám mulitmediální stroj, než herní, ale kdyby za pár let vyšla nějaký pecka (KONKRÉTNĚ MYSLÍM MAFIA II], rád bych si ji zahrál na vysoké detaily. Taky se chci věnovat střihu filmů, SLEDOVÁNI HD FILMŮ etc. Pokud možno, nechci do PC později moc zasahovat - nemám s tím moc dobré zkušenosti.

Technickému vývoji neutečeš, každý si kupuje počítač co největší dělo, aby mu vydržel dalších 5-10 let. Ale už po roce zjistí, že jsou na trhu procesory rychlejší, harddisky větší, paměti taky a to všechno za nižší cenu než před rokem.

Samozřejmě je vhodné kupit PC s určitou výkonovou rezervou, ale spíš je důležité vybrat PC tak, aby šel dobře rozšířit a byl zachovaný přiznivý poměr cena/výkon. Na přehnaně výkonném řešení budeš tratit nejvíc. Příklad: třeba by teď stačilo koupit nějaké levné dvoujádro a za rok, za dva, flashnout bios a koupit čtyřjádro, které mezitím klesne třeba na poloviční cenu. Otázkou bude, jestli se to za tu dobu vyplatí, vzhledem ke zbytku sestavy...

Měním tedy svůj dotaz:

prosím o pomoc s vybíráním PC na práci s multimédii, konkrétně střih (včetně HD filmů), práce s audiem atd; hraní náročných FPS, online (tzn. Lost planet, Counter-strike, Mafia II) her. Nerad bych po určitou dobu měnil jakékoliv komponetnty (kromě přidání TV tunneru) a rád bych výhodnou investici do budoucna.
Zatím můj favorit: http://sestavypc.cz/?p=productsMore&iProduct=134&s Name=Nejvykonejsi-pc-INTEL-Core-2-Quad-Q6600-2,4GH z-4GB-RAM--750GB-HDD--GF-9800GT

Cena by neměla přesáhnout 2o ooo Kč.
Předem díky za rady.

Samotné stříhání filmů není extrémně náročné, sledování HD filmů
zmákne každá novější grafika. O budoucí Mafii II a jejich nárocích
si sežeň třeba info, zatím to vypadá na dost dlouho,
že vývojáři budou optimalizovat hry na 4Q, to se může rychle změnit
třeba i formou vydaných patchů. Je to takové mezidobí, co nejlíp zvolit.
4Q se hodí, 2Q zatím bohatě stačí. Zbytečné je kupovat 1TB HDD,
vždy je lepší koupit raději více jednoplotnových HDD typu WD3200AAKS
a zase pro systém je ideální rychlík typu Raptor/Velociraptor
a na data klasický 7200rpm HDD. V dnešní době bych silně uvažoval
o systému SSD třeba 64GB HDD, výhody jsou jasné, jen cena to brzdí.
S výkonnými grafikami je to podobné, pořídit si "dvoukartu" nebo
klasickou kartu? Tedy do jednoho slotu. Zase platí: dvoukarty 2in1
nějakou dobu nebudou schopny využívat svůj potenciál, to se bude zlepšovat.

Nakonec záleží na rozumném uvážení zákazníka, co potřebuje.
Dost záleží na tom, kolik jsi ochoten obětovat peněz,
jestli ti nebude vadit převod jednoho filmu místo 2h třeba 2:20 atd.
Tak bychom mohli pokračovat dost dlouho.

Tohle je muj typ, co bych koupil, kdybych necekal na Core i5, samozrejme case si muzes zvolit levnejsi.

Thermaltake VJ2000BNS M5
CoolerMaster Silent Pro M600 600W
Gigabyte GA-EP45-DS3 - Intel P45
Intel Core 2 Quad Q9550 2,83GHz 12MB 1333MHz 775pin BOX
A-Data DIMM 4096MB DDR II 1066MHz Extreme Edition
Zotac GeForce 9800 GT AMP! 512MB, PCI-E
Samsung Spinpoint F1 HD642JJ - 640GB SATA II
Samsung SH-S223F, černá, bulk

Pripadne pokud bys trval na dvaceti, tak bych nahradil procesor:

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX

Grafiku bych casem pouzil na PhysX a koupil bych pak novou.