Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MP3 nebo WAW

Zdravím vás. Chtěl bych se vás zeptat, jestli je nějaký rozdíl v kvalitě zvuku mezi těmito formáty. Chci si zkopírovat zvuk do pc abych ho mohl ještě upravit a nevím do kterého z těchdvou formátu to uložit. Díky za odpověď.

orientačně: kdysi rozšířené mp3 s bitrate 128kbps jsou už slyšitelně poškozené velkou kompresí, takové věci ani nemá cenu ukládat na disk, zabírají jen zbytečné místo ve výpisu adresářů. pokud mp3, tak od 192kbps.

ještě poznámka: jednou převedená hudba do komprimovaného formátu je už navždy ochuzená o některé detaily, převod do jiného formátu nebo vyššího bitrate nic neopraví, nanejvýš to může novou kompresí opět dále poškodit.