Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DBImage cez ADOTable

Dobrý deň.
Možno stupídna otázka ale neviem na to prísť. Chcem sa spýtať či je možné prepojiť obrázok do DBImage cez ADOTable, tabuľka je v accesse, kde mám v poli uloženú cestu k image-súboru.
Ak áno tak akým spôsobom?
Skúšal som DBImage1.Picture.LoadFromFile(HlavnyFormular.ADOTa ble5['Image']);
ale vyhaduje mi chybové hlásenie unknown picture file extension (.bmp) , pri4om v poli Image v accese je uložený link na obrázok.
Vďaka za pomoc.

O.K.DBImage som zamenil za Image.Stále však netuším akou formou mám ten obrázok načítať. Pokiaľ dám
Image1.Picture.LoadFromFile(ADOTable5['Image']); tak mi neustále vyhadzuje to chybové hlásenie.Pokiaľ dám namiesto ADOTable5['image'] cel[ cestu tak obrázok pekne zobrazí. Ospravedlňujem sa za blbú otázku ale nikdy som s tým nepracoval.

No, pohral som sa s tým.On problém je v tom že v tabulke som mal v dátový typ nastavený ako hypertextový odkaz a nie text. Teraz to načítava ale mám v tabulke nastavenú priamu adresu k image súboru. Problém nastane ak budem chcieť aplikáciu spustiť na inom PC. Ako by som mohol vyriešiť relatívnu adresáciu?

Takže jediným riešením bude to, že obrázky som natiahol do accesu ako Objekt OLE a teraz ho musím nejakým spôsobom zobraziť v DBImage cez adotable a datasource. len netuším akou formou to mám urobiť. Už som prešiel google ale nerozumiem tomu.Prosím ak by mi mohol niekto pomôcť, budem mu veľmi vďačný.