Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DBImage cez ADOTable

Dobrý deň.
Možno stupídna otázka ale neviem na to prísť. Chcem sa spýtať či je možné prepojiť obrázok do DBImage cez ADOTable, tabuľka je v accesse, kde mám v poli uloženú cestu k image-súboru.
Ak áno tak akým spôsobom?
Skúšal som DBImage1.Picture.LoadFromFile(HlavnyFormular.ADOTa ble5['Image']);
ale vyhaduje mi chybové hlásenie unknown picture file extension (.bmp) , pri4om v poli Image v accese je uložený link na obrázok.
Vďaka za pomoc.

O.K.DBImage som zamenil za Image.Stále však netuším akou formou mám ten obrázok načítať. Pokiaľ dám
Image1.Picture.LoadFromFile(ADOTable5['Image']); tak mi neustále vyhadzuje to chybové hlásenie.Pokiaľ dám namiesto ADOTable5['image'] cel[ cestu tak obrázok pekne zobrazí. Ospravedlňujem sa za blbú otázku ale nikdy som s tým nepracoval.

No, pohral som sa s tým.On problém je v tom že v tabulke som mal v dátový typ nastavený ako hypertextový odkaz a nie text. Teraz to načítava ale mám v tabulke nastavenú priamu adresu k image súboru. Problém nastane ak budem chcieť aplikáciu spustiť na inom PC. Ako by som mohol vyriešiť relatívnu adresáciu?