Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skládání pc

dobrý den.budu skládat počítač, ale mám strach z antistatické elektřiny. Jak se bránit?nemám žádný náramek. Děkuji

ne, stačí mít bavlněné oblečení a před samotnou montáží se pořádně uzemnit např. o topení. Samozřejmě zbytečně rukama nematlej po kontaktech a čipech, dobré je desky/RAMky/disky držet za okraje, nesahat zbytečně na plochu desky nebo dokonce na čipy.

Ale zase to tak nemusíš prožívat, důležité je nemít umělinu na sobě a nenabíjet se např. pojížděním kolečkové židle po koberci.. :i:

Proboha, máte doma zásuvku na elektrický proud (střídavý), co z ní leze takový kolík? Tak se ho chyť, stačí na moment. A nezkoušej do těch otvůrků strkat prsty.

A jestli se ptáš na takové věci, daleko pravděpodobněji zničíš počítač při montáži něčím úplně jiným.

Máš asi na mysli "statickou elektřinu" a chceš zajistit "antistatiku".
Stačí, když budeš skládat PC na stole bez ubrusu, nešoupej u toho zbytečně nohama po zemi (abys tím neakumuloval náboj), neber si na sebe oblečení z umělých materiálů, vem si něco bavlněnýho.
Než začneš pracovat, "vybij" se o radiátor, nic nezkazíš, když to párkrát během práce zopakuješ, hlavně ve chvíli, kdy budeš tahat komponenty ze sáčků. Jamile to bude v bedně, už nemusíš mít takovej strach. Komponenty ber za okraj, případně za jednotlivé montážní prvky.
A není to tak tragický a hrozivý, jak se na první pohled zdá. Muselo by to dostat pořádnou pecku, abys to zničil. A nejcitlivější jsou paměti.