Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání PC - poradíte???

Dobrý den.
Mám potíž se svým PC.
Pár minut po startu se sekne a musím jej restartovat.Měl jsem jej už na kotrole u několika odborníků přes počítače kteří se opravami jinak zobírají,ale nikdo závadu nenašel..
Nejlepší prý bude vyměnit základní desku,ale proč - to mi nikdo nezodpověděl.Po restartu funguje pak PC normálně - můžu ho dostat pod jakoukoli zátěž a vše v pohodě.Dělá to jen tak 10 minut po startu a pak už celý den ne....Poradíte tahle na dálku...??
Díky Jan.

jj asi deska, taky mam doma jedno nepouzitelny PC- ale to ani do Win nenabehne (ani nevydrzi bezet tak dlouho aby se reinstaloval Win, je to urco deska)- takze budte rad ze jednou restartujete a mate cely den klid- nektery ani nenajedou :-)

duvod vymeny: no odesel zrejme obvod (spalil se) a je treba desku vymenit celou

studený spoj - i takové závady se vyskytují, zato se blbě hledají.
ještě zkusit vyndat paměti a ogumovat jim kontakty, případně vyzkoušet jiné paměti, jinou grafickou kartu, jiný zdroj.
doma se to zkouší špatně, pokud je to v záruce, zkus jim to nechat ať pobádají.

to kousnutí je vždycky až ve windows?
můžeš ještě nahlédnout do prohlížeče událostí, jestli nezůstala zaznamenaná z té doby nějaká zajímavá chyba.

taky si můžeš půjčit bootovací cd s nějakými grafickými utilitami a zkoušet si nějaké testy. anebo live linux z časpopisových cd, a chvíli si v něm brouzdat, jestli se bude pc sekat taky.