
notebokk dell
DELL Studio 1537, T3200, 2GB, 250GB
Studio 1537, Procesor Intel® Core™ Duo T3200 (2.0GHz,667MHz,1MB)
Operační systém: bez OS
Paměť: 2048MB (2x1024) 800MHz DDR2 Dual Channel
Grafika: Intel Integrated GMA 4500MHD
LCD displej: 15.4in Widescreen WXGA with TrueLife - LED
Audio a reproduktory: High Definition Audio (HDA), Dvoukanálový zvukový kodek s vysokým rozlišením; standardně dva 8ohmové reproduktory se softwarem HD Audio 2.0
Pevný disk: 250GB Serial ATA (5400RPM)
Optické mechaniky: DVD+/-RW 8x
Napájení: 6článková, 56Wh, Li-Ion baterie
Media direct - SW umožňující přehrávat hudbu, filmy, prohližet fotky a pístup k Vašemu kalendáři a kontaktům bez nabootovaní PC
Bezdrátové připojení: Dell Wireless 1510 (802.11n) Half Mini Card European
Wireless Label (Dell Wireless Cards)- Core 2 Duo
Bluetooth:Dell 370 Bluetooth Card ROW
Porty, sloty, šasi
Externě přístupné
4x USB 2.0
1x Konektor typu HDMI
1x VGA
1x LAN (RJ45)
Konektor pro adaptér
Zvukové konektory (1 line-in, 1-line out, 1 Mic-in)
1x IEEE 1394
54mm slot pro kartu ExpressCard
Rozměry a hmotnost
Šířka: 35,50 cm
Výška: 2,50 cm vepředu, 3,30 cm vzadu
Hloubka: 26,20 cm
Hmotnost: začíná od 2,77 kg
cena : 19180 (s OS)...
Dobrý den, chtel bych se Vas jen zeptat jestli je tenhle notebook dobry..A taky bych chtel nejaky to hodnoceni..dik moc
Pokud chces hrat hry, tak novejsi hry s tou integrovanou grafikou nespustis.
neni na hry , ale spise na net a praci..ale potreboval bych vedet jestli je dobry , nebo jestli se da sehnat lepsi(v tehle cenove skupine)
Je to Dell, cena trošku vyšší, než adekvátní modely jiných značek, ale zato prefektní servis, kterej oceníš, až se něco podělá. Žádný dohadování se se servisem, jestli ti opraví a za jak dlouho - NBD ti zaručí, že do druhýho pracovního dne přijede maník a opraví ti to. Snad nikdo jinej nemá takový služby.
Osobně bych se Dellu nebál.
To sice ano, ale pouze do te doby, nez se zacne jednat o jinou zavadu, nez je klasicka vadna komponenta, ktera se da jednoduse vymenit.
S mym notebookem XPS M1330 mam od zacatku takovy problem, ze harddisk sem tam hlasite lupne (krupne). Notebooku jiz sem mel vicero, proto vim, ze se nejedna o beznou, ci normalni vec. Puvodne jsem mel podezreni, ze za tento zvuk muze ventilator. Zavolal jsem tedy do Dellu a oni bez reci hned druhy den (dle NBD On-Site) zaslali technika s novym ventilatorem. Nicmene problem to nevyresilo.
Po jistem case zkoumani jsem vsak prisel na to, ze onen praskavy a neprijemny zvuk vychazi spise z pevneho disku a s ventilatorem tedy nemel nic spolecneho. Proto jsem tedy opet zavolal na servis Dell, kde tedy uz ne uplne ochotne zavadu uznali, nicmene vysledkem byla opet vymena HDD. Jak jiste tusite, problem pretrval...
Opetovny telefonat se servisem mel ten vysledek, ze mi bylo sdeleno, ze se jiz zadny servisni zasah provadet nebude, protoze vlastne jiz vsechno co se vymenit dalo, bylo vymeneno. Nicmene mi nechali trochu nadeje, ze pry mam onen zvuk nahrat a zaslat jim ho. Asi po tydnu se mi podarilo tento zvuk nahrat, tak jsem jim ho promptne zaslal, nacez mi bylo oznameno, ze tento zvukovy projev je pouze kosmeticka vada, na kterou se pry zaruka nevztahuje a pry jsem s tim souhlasil v obchodnich podminkach zakoupenim produktu. Docela me napada ze tohle mi mohli sdelit uz drive a nemusel sem se handrkovat s nahravanim zvuku.
Rezignoval jsem tedy a za vlastni naklady jsem si poridil disk novy. Ten je sice tissi, nez ten puvodni praskajici, nicmene porad se deje vlastne to same. Delaly to tedy vsechny 3 disky, co v notebooku byly. Uz me napada jedine, ze by problem mohl byt v napajeni samotneho disku z notebooku, kdy by obcas disk dostal nejakou slupku a proto vydaval ono lupnuti. Jinak nevim.
Mam v planu tuto zalezitost v tomto tydnu jeste se servisem resit, ale nedelam si moc velke nadeje na uspech s jejich pristupem.
Ac je tedy znacka Dell a jeji servis dost vychvalovana, ja mam bohuzel ve vysledku negativni zkusenost. Chapu ze spatny kus vyrobku se muze vyskytnout u jakekoliv znacky, ale cekal bych od Dellu trochu jiny pristup k zakaznikovi, kor kdyz jsem jim prispel nemalym obnosem.
Jak píšeš - smůla na blbej kus. Ale v takovým Aceru by se s tebou takto vůbec nemazlili.
Lupu vsetky disky vyssych kapacit (potrebuju teplotnu rekalibraciu) a jedna sa "o beznou, ci normalni vec". Zavisi ale od znacky ci to pocujes (napr. u samsungu sa zlaknes tak ze vyskocis zo stolicky, ale WD takmer nepocut :). Moze byt ale ze je mas blby kus disku, treba ich poziadat nech skusia vymenit disk alebo si kup sam iny disk ked myslis ze iny je lepsi (ale nie samsung lebo az potom spoznas ze co to je pleskot :).
Aha, díky za informaci, zase jsem o něco chytřejší.
Je pravda, že původní disk i první servisem vyměněný disk, byly 320GB (jeden Seagate a druhý WD) a nyní ten nový je 500GB (opět WD). První dva byly pěkně hlučný, tenhle můj poslední, je o něco tišší. Pokud je to tedy normální chování větších disků, nechám to raději být, abych výměnou disku nevyfasoval třeba nějakýho samsunga. Takže ještě jednou díky za osvětu.
To sa divim ze WD pocujes (ale ja mam len 160GB WD tak mozno ten este neplieskal). Mozes jeden z tych diskov pripojit na nejake ine PC umiestnit ho tak aby sa moc nevetral aby pleskol co najskor kvoli zmene teploty a sledovat ci bude plieskat aj v inom PC. Tak sa da na 100% vylucit zbytok notebooku. Moze to byt aj notebookom (nejaky problem s napajanim alebo vetranim alebo BIOS aktivuje nejaky debilny powermanagement mod alebo aktivuje nejaku ochranu voci padu notebooku apod) nemam zmapovane vsetky disky ze ktore plieskaju kvoli teplote a ako silno. Porovnat mozem 160GB samsung a WD to je rozdiel jak den a noc.
Moze byt ze mas nastaveny vo Win nejaky powermanagement resp. vypinanie disku a pleskne to pri vypinani.
Toto mě také napadlo, mám ale vypozorováno a dokonce i ozkoušeno, že se tak neděje při žádné určité události (nezáleží na tom, jestli je disk vytěžován, či idle). Doslova bych řekl, že je to buď náhodné, nebo jak jsi poznamenal, vlivem teplotní rekalibrace. Můžu disk ještě ozkoušet v jiném počítači, ale zase mi přijde divné, že pokud by to bylo diskem, že by se shodně chovaly všechny 3 disky co kdy v notebooku byly.