Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi

Mám takovej problém. Potřebuji bezdrátově připojit zařízení do naší sítě, jenže je tu ten problém, že jsme menší město a proto tu moc možností připojení není a máme jen jednoho provozavatele a ten to zařídil tak, že má město rozdělené na 3 části a každá část = 1 síť.
[IMG]http://img124.imageshack.us/img124/6496/mesto .th.png[/IMG]
Jenže signál u našeho domu je tak malý, že musíme mít anténu na střeše a já se zmíňovaným zařízením nebudu chodit pokaždé na půdu...

Doma To máme tedy vyřešené takhle:
[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/1323/konstru kce.th.png[/IMG]
Šel by nějak k tomu modemu, či toho, do čeho je připojená anténa připojit ještě WiFi router, nechci vytvářet "síť v síti", pouze signál tímto způsobem zesílit.

S provozovatelem bych to asi češit nemusel co? stačilo by mi, kdyby mi přidělil ještě jednu IP adresu a fungovalo by to tímto způsobem?

Ten "modem" je: Asus wl 500g
Ačkoliv je to tam označováno jako router, tak to wifi nevysílá (nevím, jestli router musí vždy vysílat)...

Zezeadu jsou tyto porty:
Pro Wi-Fi anténu (zabraný)
WAN (volný)
LAN1: (zabraný)
LAN2: (zabraný)
LAN3: (volný)
LAN4: (volný)
USB: (volný)
Port pro síťovou tiskárnu: (volný)

Jde tímto způsobem teda WiFi signál zesílit, popř. jak bych to měl ten router zapojit ?
THX ;-)

Všechna wifi zařízení jsou schopna vysílat, z logiky věci. Jestli myslíte, zda je místo klienta schopen se chovat jako přístupový bod, tak ano, je. A přesně tak, kolega navrhuje to prohodit. Jako wifi klienta použít Ovislink a jako domácí router/AP ten ASUS. Ale i obráceně to bude funkční. Pouze se ten Ovislink k Asusu připojí v režimu AP. Teď nám ještě povězte, z jakého rozsahu jsou IP přidělené vašim počítačům? Je to 192.168.x.x, příp. 10.x.x.x?

IP adresy 192.168.x.x mas OK (neverejny rozsah) a teda provider ti ziadne nove IP pridelovat nemusi, mas ich dost lokalnych (prideluje ti ich ten asus router).
Vysielat potrebujes 2x, raz na spojenie s providerom a raz na spojenie s tvojim wifi zariadenim. Preto potrebujes aj ten AP.

Díky, takový neprofesionální vysvětlení my pomohlo. Co se týče nastavení, myslíš, že by to zvládl lamer v tomto obaru, jako já a nebo si mám někoho zavolat pro toto nastavení ?
Jinak kabel na propojení klienta a routeru je LAN-LAN (jeden konec LAN a druhej taky LAN)???

Klient co bude vysielat k providerovi by mal ist predpokladam do toho "WAN" konektora (kabel rovnaky ako je pre LAN). Najlepsie pozriet si navod k tomu asusu.
Nastavit by si to mal zvladnut, vpodstate tam toho moc na nastavovanie neni, kedze to uz je nastavene, ked pouzijes externe AP pre providera tak bude treba asi v nastaveniach asusu prepnut to wifi na lokalne, a dat tam samozrejme nejaku malu antenku do konektora pre antenu. S pomocou (a navodom) to snad zvladne aj laik.
Predpoklad je ze sa vobec dostanes do nastaveni asus-u, do prehliadaca dat jeho IP a skusit ci vobec vies ake tam je meno-heslo pre nastavenia.

Pro tebe nejjednodušší řešení bude s tím ASUSem nic nedělat, připojit nový AP do volného LAN a nakonfigurovat ho podle návodu jako AP. Ten OVISLINK, co jsem ti navrhoval má tištěný návod,ve kterém jsou chyby, ale na přiloženém CD je perfektní návod, podle kterého to nastavíš. Nezapomeň zabezpečit tu vnitřní WiFi síť šifrováním, nejlépe je zvolit WAP-PSK.