Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi

Mám takovej problém. Potřebuji bezdrátově připojit zařízení do naší sítě, jenže je tu ten problém, že jsme menší město a proto tu moc možností připojení není a máme jen jednoho provozavatele a ten to zařídil tak, že má město rozdělené na 3 části a každá část = 1 síť.
[IMG]http://img124.imageshack.us/img124/6496/mesto .th.png[/IMG]
Jenže signál u našeho domu je tak malý, že musíme mít anténu na střeše a já se zmíňovaným zařízením nebudu chodit pokaždé na půdu...

Doma To máme tedy vyřešené takhle:
[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/1323/konstru kce.th.png[/IMG]
Šel by nějak k tomu modemu, či toho, do čeho je připojená anténa připojit ještě WiFi router, nechci vytvářet "síť v síti", pouze signál tímto způsobem zesílit.

S provozovatelem bych to asi češit nemusel co? stačilo by mi, kdyby mi přidělil ještě jednu IP adresu a fungovalo by to tímto způsobem?

Ten "modem" je: Asus wl 500g
Ačkoliv je to tam označováno jako router, tak to wifi nevysílá (nevím, jestli router musí vždy vysílat)...

Zezeadu jsou tyto porty:
Pro Wi-Fi anténu (zabraný)
WAN (volný)
LAN1: (zabraný)
LAN2: (zabraný)
LAN3: (volný)
LAN4: (volný)
USB: (volný)
Port pro síťovou tiskárnu: (volný)

Jde tímto způsobem teda WiFi signál zesílit, popř. jak bych to měl ten router zapojit ?
THX ;-)

Pro tebe nejjednodušší řešení bude s tím ASUSem nic nedělat, připojit nový AP do volného LAN a nakonfigurovat ho podle návodu jako AP. Ten OVISLINK, co jsem ti navrhoval má tištěný návod,ve kterém jsou chyby, ale na přiloženém CD je perfektní návod, podle kterého to nastavíš. Nezapomeň zabezpečit tu vnitřní WiFi síť šifrováním, nejlépe je zvolit WAP-PSK.