Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Aktualizace

Chtěl jsem se zeptat jestly se vám někdy ted stahovaly aktualizace od Microsoft protože dlouho se mi nic nezaktualizovalo.Bojim se abych tam neměl CONFICKER VIR.Díky

To mi tu kdosi řikal že to blokne cely ty aktualizace.Tak newim

1) Vir se tak šíří bez efektu, pro napadené počítače ale přesto může být hrozbou. "Gang, který je za tímto červem, ho zatím ještě nevyužil," míní šéf průzkumu F-Secure Nikko Hypponen. "Můžou ale s jakýmkoli z těchto strojů udělat cokoli, kdykoli budou chtít," dodal. Microsoft vydal zabezpečovací software proti viru toto úterý.
Lidé, kteří si nestáhli bezpečnostní aktualizace z webových stránek Microsoftu nebo pomocí služby Windows Update, jsou stále v ohrožení.

2) Místo speciální záplaty vypsalo vedení redmondského softwarového giganta odměnu 250 000 dolarů, tedy přibližně pět a půl miliónů korun, za dopadení hackera, který naprogramoval zákeřný počítačový virus. Ten infikoval v rekordním čase již milióny počítačů. Informoval o tom server BBC. Vir Conficker B++ napadá výhradně počítače s operačním systémem Windows. V něm zneužívá chybu zabezpečení, díky které může útočník proniknout nepozorovaně do počítače. Nejvíce neplechy dokázala původní verze viru napáchat v operačních systémech Windows 2000 a XP. Zvýšenému riziku se vystavovali ale také majitelé Windows Vista a Windows Server 2008, kteří si nestáhli od Microsoftu speciální bezpečnostní aktualizace.

3) Před 14 dny vypsal Microsoft tučnou odměnu za dopadení hackera, který naprogramoval zákeřný počítačový virus. Ten nakazil po celém světě v rekordním čase přes 15 miliónů počítačů. Internetový pirát nyní vytvořil novou vylepšenou verzi tohoto škodlivého kódu, před kterou by neměl být v bezpečí žádný počítač.

Musím ti, EthaN atd (kdo se má v číslech tvé přezdívky vyznat), oponovat:
1) Vir se nešíří bez efektu, je to pěkná sviňa. Ani se nenaděješ a jsi na blacklistu (používá tě jako zombie), počítač se ti zpomaluje a nejdou aktualizace.
2) Kdo má všechny záplaty a zakázaný autorun je docela v bezpečí (asi ne úplně, ale zatím ... ťuk, ťuk na tvrdý, ať to vydrží co nejdýl!)
3) vzhledem k bodu 2) je zřejmo, že je to trest boží těm, co nezáplatují (s idiotským tvrzením,že každá záplata přidá problém). To byste nevěřili, jak se u nás, ve firmě, zvýšil koeficient záplatovanosti!
4) O něco níže píšu návod co dělat.

Mimochodem - mé mnohé informace o tomto bezobratlém jsou přímo ze stránek Microsoftu. Stačí pohledat.

Na CONFICKER jsou už záplaty, nevím, čeho se bojíš...

http://www.microsoft.com/Downloads/details.aspx?fa milyid=6F8AE0AA-FD68-4156-9016-BBA00149793C&displa ylang=cs
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?fa milyid=0D5F9B6E-9265-44B9-A376-2067B73D6A03&displa ylang=cs
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?fa milyid=EEAFCDC5-DF39-4B29-B6F1-7D32B64761E1&displa ylang=cs
http://www.microsoft.com/Downloads/details.aspx?Fa milyID=ad76fcf3-a2f9-4e36-bd1b-c1536749173c&displa ylang=cs .

PS:

Pokud vir v počítači již máte
1. Okamžitě odpojte kabel od internetu, nepokoušejte se přetahovat data pomocí CD, flash apod. (vir se rozšíří i na ně).

Než odpojíš kompa od netu, stáhni si tohle: FixDownadup od Symantecu