Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stálé vytížení RAM na 80%

Dneska jsem odnesl do servisu PC.
K notebooku jsem připojil klavesnici, myš a monitor. Na klavesnici mam Logitech LCD a prostřednictvím displeye jsem zjistil, že RAMka toho noťasu je neustále vytížená na 78-80%.
Už dřívě jsem ho čistil TUNE UP-em...
Jak bych mohl snížit to vytížení?

523-log-jpg

Vždyť se na to podívej, kluci radí zastavit všechno co není potřeba a mají pravdu.
TuneUp blbost je - veškerým "tweakem" o kterým nevíš bezpečně co dělá, znestabilňuješ systém.

Začni vypínat věci spuštěné po startu a věci nepotřebné. Uskrovnit se ve vizuálních efektech. Používam na to process explorer a autoruns.

autoruns nebo starter (nebo o něco chudší msconfig.exe) vypínají to stejné - kraviny které ti teď automaticky startují, přitom polovina z nich je potenciální spyware. samozřejmě je lepší když u toho pc sedí uživatel co ty blbosti instaloval, a ptáš se ho co používá, proč to tam má. různé monitory, updatovače, agenty ... jde zakázat automaticky bez ptaní.

ale s člověkem který zbožňuje tune-up, i když neví co kde dělá a proč, nemá velký smysl pokračovat v diskusi.

pokud je tvůj kolega lama, že start jeho pc opravdu lze zrychlit o 200%, pak totéž nejspíš zvládneš sám - kritickou cenzurou toho co se automaticky spouští po startu - nástroje ti jmenoval kolega. nehrozí přitom naopak poškození nastavení windows, nebo odebrání součástí, které nějaký program označí svévolně za zbytečné.
až ti tvůj tunicí program vyjede přesný log toho co odstranil, pak na něj pěj chválu. do té doby kupuješ skunka v pytli.
ostatně nevím kdo z nás dvou si tady stěžuje, že jeho pc má zatížení 80%, přes použití sraček typu libovolný "tune-up" - a přitom ani neví co a proč mu běží v paměti.

Muj kamarád je trochu lama, (doufam že to někdy nebude číst) když se mu nelíbil nějakej SW, tak ho dal jednoduše do koše a nic neodinstalovával. :-D

Jak už jsem psal, není to muj NTB. A opravu nevim, co mu v paměti běží, pže sem nic z toho neinstaloval. Jak ale koukám na spuštěný procesy, tak ty co zabíraj nejvíc paměti, tak ty jsou systémový a nebo je to Opera kterou zrovna pouívám.
Je tady i proces ccApp.exe (ten je spuštěnej uživatelem), ale Proces nejde ukončit, Přístup byl odepřen.

Je jich tam pak několik, ale ty zase nevim jestli neporuší stabilitu systému. (jeden jsem takhle ukončil a bez varování se NTB během 1s. resnul)