Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečně odebrat harware: Jednotka C:

Dobrý den.
Řešim jeden problém, se kterým si nevím rady..
Po naformátování windows XP a nainstalování všech potřebných ovladačů, se mi vpravo dole na liště (jak jsou hodiny) zobrazilo toto: Bezpečně odebrat hardware. To by nebylo nic divného, jenže ono to po mě chce odebrat jednotku C:, což mi přijde jako velký nesmysl. Dokáže někdo poradit, jak se toho můžu zbavit?
Děkuji za rady

mám ten krám vedle, tak jsem si teď pohrál.
jednak jsem ten původní článek asi zběžně přeskákal (cokoli nad 2 věty je skoro k nepřečtení) - autor sám píše že nastavení vydrží jen do restartu. ale protože po úpravě v registrech controlset001 + 002 se změna projevuje ihned, měl by stačit spustit po startu pro all users ten automatický import:

regedit /s d:\někde\cd-noremovable.reg

- nejdřív jsem si myslel že to je špatným nastavením práv, dával jsem je pro větev hlm\system\controlsetxxx\ide\cdrom_nec, ale proměnná capabilities leží až v podklíči 5&26a...
- nastavil jsem jen právo čtení (u everyone) i pro něj, po restartu zas špatně.
- zapochyboval jsem jestli má systém co do toho mluvit, když tu mechaniku stejně nevyměňuju, a konečně si všiml konce článku. takže zakázat úplné řízení i systému, registr zaprskal jestli to myslím vážně, a restart.
- výsledkem je ikona odebrání se už konečně neobjevuje, ale v registrech má everyone zpět úplná práva??, hodnota capabilities je špatně původních "6". práva pro system zůstala omezena. to už nějak nepobírám a čekám že po dalším restartu musí být všechno špatně zpět.
- takže restart: nic se nezhoršilo. zbytečná ikona se zbytečnou mechanikou není, objeví se jen s novou flashkou, po odebrání zas zmizí. everyone má všechna práva, capabilities je "špatně 6" místo "2" - akorát system zůstal omezen - a asi to funguje.

pokud by to chtěl někdo na sobě zkoušet, měl by si vyexportovat ty větve s položkou capabilities, ať ví co jak vracet kdyby něco. zatím to vypadá že omezení práv systému pomohlo - a při případné výměně mechaniky se stejně vytvoří nový klíč, čili detekce by neměla selhat.
jako méně riskantní se jeví přepsat po startu batkou hodnoty capabilities, bez tak velké magie s právy zápisu.
[http://pc.poradna.net/file/view/527-ide-system-png  ] (everyone má úplné řízení)

Musím bohužel neodpovědět - odjíždím . Narychlo: systém nesmí měnit(úplné řízení-zakázat). Mrkni na to v pserv.cpl a v NetClickLE (jak se driver načítá) (mirror programu jswm dával). Pokud to bude dělat stále problém (ovladač se pokusí při iniciaci změnit status) obrátil bych se na výrobce. Systém dělá jen co má.

----
Dávam do oblíbených budu si to hlídat (v neděli)

Neni to vlastnost nforce, je to vlastnost vsetkych dosiek u ktorych vyvojar BIOSu zadefinuje v ACPI SATA porty ako removable (ptz SATA to teoreticky umoznuje).
Chipset je nepodstatny rovnako to ide urobit na intel chipsetoch alebo na akychkolvek inych (ja osobne to furt musim vyhadzovat z ACPI ked robim intel dosku, aby dementni zakaznici nemali potom dementne otazky).