Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdíly mezi procesory do notebooku

Dobrý den. Mám vyhlídnutý notebook s Mobile Pnetiem III-M, ale mám i několik jiných nabídek s jinými procesory. Nejdůležitější je pro mě hlučnost, tedy nutnost chlazení. Našel jsem sice dost tabulek srovnávajících výkon či spotřebu při zátěži či v idle stavu, ale zajímají mě spíš praktické zkušenosti s konkrétními CPU i notebooky. Nějaký ten výkon potřebuji také, řekněme že 1 GHz je tak základní optimum na office, net, občasný vývoj .NET aplikací a sledování filmů. Co třeba takový Celeron M 2 GHz? Je sice mobilní, ale běží stále na max. Měl jsem kdysi Celeron 1,3 (nikoli M) a Athlon XP-M 2400+ a větráček na příjemných pomalých otáčkách běžel jen velmi zřídká. Na Pentium M (z Centrina) nemám, tedy mám, ale musel bych šetřit na jiných komponentech.

P.S. Děkuji všem za tuto skvělou poradnu a za kvalitu diskusí a doufám, že se budete jen a jen zlepšovat.

[mod]zmena kategorie (mif)[/mod]

Ted zrovna pisu na IBM R31, ve kterym je PIII-M na 1133MHz a pro beznou praci (internet, office) je v pohode. Vetracek se rozbiha jen vyjimecne, jinak je ten NB zcela tichej. Filmy prehravam mplayerem bez problemu.
Pokud necekas nejaky zavratny vykony a cena je slusna (prece jen PIII-M je stara technologie), tak do toho klidne jdi - ale cena by fakt mela bejt znatelne nizsi nez u Centrina.

Já jsem původně nabízel 9,5 - 10, dle mého soudu to bylo optimální. Tenhle notebook se mi líbí taky kvůli tomu, že na něm jsou minimální problémy s lin. distribucemi. Ještě k té ceně - když je člověk omezen tak 15 tisíci, tak na slušný nový notes to není a pokud pominu inzeráty nabízející použitý notes za víc než stojí nový, tak tohle je ještě dobrá nabídka. Je škoda, že člověk prodá notebook a za 6 měsíců zjistí, že ten samý model dost lidí nabízí za cenu o dva tisíce větší.