Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WMP11 - hlásí že není nainstalován kompatibilní dekodér DVD

Při vložení DVD do disk. jednotky, mě Media player 11, hlásí že není nainstalován kompatibilní dekodér DVD. Nevím jaký dekodér nainstalovat. Hledal jsem na webu, ale všechny rady byly v angličtině. Mám oper. syst. - Windows XP Home. Disketová jednotka - Optiarc DVD AD-7203S. Verze ovladače - 5.1.2535.0. Děkuji Karel.

Změna předmětu, původně: dekodér dvd (host)

Ak chcete prehrávať disky DVD, v počítači musí byť nainštalovaná jednotka DVD a kompatibilný dekodér DVD. Ak sa zobrazí chyba, ktorá signalizuje chýbajúci dekodér DVD, kliknutím na tlačidlo Pomocník na webe v dialógovom okne chybového hlásenia sa dozviete, akým spôsobom ho môžete získať.

Toto je v Helpe k WMP11....

xp ještě nemají z licenčních důvodů kodek meg2. získáš jej instalací buď slušnějšího dvd přehrávače (power dvd býval někdy přiložen ke grafikám), nebo v balíku kodeků, nebo s jiným rozumnějším přehrávačem - ten si kdyžtak chybějící kodek najde a stáhne sám (vlc, kmplayer, gom player, ...)

nejsem vůbec paranoidní, ale věřím že produkty microsoftu jsou děravě = nebezpečné, neschopné, s default nastavením se chovají jako spyware (informace o mě vynášejí ven microsoftu), dlouhodobě není znát snaha jejich špinavé vlastnosti omezit.
čili nikdy bych je nepoužil třeba k přehrávání hudby nebo k surfování. prostě redmonton je říše zla a basta.