Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nějaká porucha HW?

Něco hodně divného. Pokud si nechám v prohlížeči Windows zobrazit nějaký obrázek, a tak když ho zvětšuju nebo zmenšuju kolečkem myší, nebo klidně i tlačítky + a - na klávesnici, tak se při zvětšování/zmenšování ozývají z uvnitř PC chrastivé zvuky. Jsou to podobné zvuky jako z HDD ale poněkud tišší. Jo HDD to určitě nebude.
Ale připadá mi to hodně divné - jak může kvůli zvětšování obrázku vydávat chrastivé zvuky cosi v PC :?:

MSI 848P, Saphire Radeon 9550, Seagate Barracuda 200GB, Celeron D 2,66 GHz...

[mod]zmena kategorie (mif)[/mod]

Ještě mě napadlo že bych mohl zkusit PC rozdělat za chodu a zkusit uchem nějak lokalizovat z jaké komponenty ten zvuk vychází. Ale moc snadné to asi nebude. Nejjednoduší bude zjistit, jestli to nevychází z PC speakeru jak psal Jan Fiala, stačí udělat papírový trychtířek a jeden konec dát k PC speakeru a druhý k uchu.

Pokud se nepletu, tak to dělá jen v průzkumníku/IE, že jo? To se vyskytuje i u některých ASUS desek. Už se o tom někde mluvilo.. Nejsem elektrotechnik, takže tomu prd rozumim. Zvláštní, že se tak děje jen v některých aplikacích, přičemž původ zvuku je hardwarový a rozhodně nepochází ze speekeru či nějakých pohyblivých komponent.
připsáno: mif to poněkud upřesnil, díky za info

Jo dělá to jenom v průzkumníku.
Tak to mě potěšilo že nejsem sám komu to dělá, když se o tom píše.
Ale pořád nemůžu pochopit, jak může mít vliv zvětšování obrázků na hardware, že tento začne chrčet podobně jako v HDD.. A už vůbec nechápu jak takové zvuky můžou vůbec generovat ty součástky co na tom MB jsou.. Pochopil bych pískání, ale tohle?

...no kdyz uz jsi to nacal - dela to pri kazde zmene grafickeho modu a rozliseni (dokonce i pri zmene jasovych pomeru screenu). Nebudu tu resit, jestli se meni prikon GPU (ci CPU) nebo ma Mira usi jak batman, nicmene je to vec znama a tolerovana, neb na funkci HW nema vliv ani zbla. Howgh...

P.S. ten zvuk se podoba "skrtnuti" polystyrenu o zed ;-)

Omlouvám se za vytažení threadu, nechtělo se mi zakládat nový.
Jak byla deska nová žádné zvuky z toho nešly, asi před měsícem to začalo dělat to co jsem tu popsal - při změně velikosti obrázku to syčelo.
Po dalších 14 dnech to po startu začalo vydávat a dosud vydává zvuky jak z vodovodu - takové stálé jakoby syčení a chvilku po startu (tak 2 minuty) to třeba při scrollingu www stránky a obecně při zatížení CPU taktéž syčelo ale cca po 2 minutách to přestalo.
V posledním týdnu to při zátěží CPU syčí a cvrliká furt a je jedno jak dlouho to je puštěný.
Dá se očekávat že deska je na odchodu? Já myslím že jo. Ale zatím by mi to nejspíš na reklamaci asi nevzali, když to v podstatě jede.