Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadné body na snímači

Mám nově koupený fotoaparát. Při focení na lcd vidim modrý bod. Při pozorném zkoumání jde vidět i na fotce.
Šli byste to vrátit nebo reklamovat? Běží mi lhůta.
Je to vada? Mohl bych tedy do půl roku od koupě rezolutně žádat nový kus a pokud by výměna nebyla možná tak i peníze?

Jde-li o zrcadlovku, tak by stálo za to nechat vyčistit čip; může jít i o nějaký bordel. Pakliže nikoli, tak bych s reklamací neotálel. Kdyžtak sem nějakou fotku dej, ať se na to případně podívá i nějaký odborník nebo někdo kdo řešil něco podobného... Zkus vyfotit třeba oblohu nebo tak něco.

Taky mam pocit, ze je to pravda. Zavolej si na poradnu pro spotrebitele(ne typlacene zlodejske smejdy) a nejak tak to je anebo se podivej do zakoniku. Detaily si nepamatuju, ale je tam neco o tom pul roce(jde tam o neco v tom smyslu, ze zbozi uz bylo prodavano s vadou) a je jen na tobe, jak se rozhodnes a jestli budes chtit penize zpet. Obchodnik ti samozrejme bude tvrdit opak, ale pokud mu ukazes, ze se za 1. myli nebo te za 2. obelhava, tak brzy pozna, ze s tebou nevybehne a vyjde ti vstric. Slusna firma ti vyjde vstric hned. Resil jsem takhle problem s hodne drahou veci a dostal jsem penize.

Fot a nehledej mouchy, po krabicce od zapalek v cene do dvou tisic bych ani nic jineho nechtel, ja to videl, neni to tak strasne, spise naopak, zalezi jen na tobe jestli se ti vyplati s tim carovat, koupis nebo nafasujes druhy a treba to bude jeste horsi, fotky jsou slusne, tak to nech byt, no ale ty jsi tvrdohlavy jako beran, ani nemusim dlouze premyslet a uz vim co s tim provedes.:puff:

Nemozes ziadat ziadnu vymenu. Predajca ma vzdy pravo zariadenie opravit a ma na to 30dni (!). Az ked to do 30dni neopravi mozes ziadat novy kus alebo vratenie penazi.
Rezolutne mozes ziadat co chces, ale predajca sa z toho moze akurat tak rehotat, neni povionny ti nic menit ked to posle na opravu. POkial ti to dobrovolne vymeni tak je to len jeho kulantnost, ale nie povinnost.

Vynimka: Ked sa nakupuje cez internet tak do 14dni (ziaden polrok) ma zakaznik narok na vratenie vyrobku bez udania dovodu (obchod moze ale chciet nejake poplatky, zavisi od podmienok internetoveho obchodu).

Pokud se vada vyskytne první půl rok tak to je neshoda s kupní smlouvou. Rozpor s kupní smlouvou. Nemusím souhlasit s opravou ale žádat výměnu.
Viz občanský zákoník.
Link opravdu dávat nebudu. Občanský zákoník má mít každý v knihovně.

Ma pravdu
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/ob canzak/cast8h2.aspx#par616
odsek (4)

Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.

Ale ked mi niekto vysvetli slova "pokud to neodporuje povaze věci" tak dostane odomna nobelovu cenu :-D Keby som bol predajca, tak by som kazdemu hovoril: "To odporuje povaze věci." :)

Ked preukaze predajca ze pri prevzati to bolo OK ( = "se neprokáže opak."), tak ten paragraf podla odseku 4 neplati

No ono zalezi na tom jestli jeden vadny bod je v rozporu s kupni smlouvou, toleranci vadnych bodu na CCD fotacku teto kategorie neznam a ted se mi to uz ani hledat nechce, nejlepe pokud to dotycny sam osobne zkusi vyreklamovat, my se zde akorat muzeme dohadovat jak se prodejce zachova, ptz. jde o zbozi na nejz byla kupni smlouva uzavrena pomoci prostredku komunikace na dalku, tak to uz je dalsi vec na kterou jsem odpoved nenasel.

Reklamacni rad te nezajima. Dulezitej je zakon. Ono je u nas spousta prodejcu co by si reklamacni rad radi upravili podle sveho a take to delaji, ale pokud se nenechas odrbat a zjistis si detaily, tak se vse ridi podle zakona a muzou mit napsane v reklamacnim radu co chteji. Bohuzel par takovych zkusenosti s taky "prodejci a obchodniky" mam.

Ano, prodlouzit nad ramec zakona ji muze, ale nemuze ji omezit atd. Tudiz jednoznacne je v naproste vetsine pripadu reklamacni rad nedulezity, protoze v pripade sporu se postupuje jen podle zakona. Nedovedu si predstavit jakykoli soud v CR, ze by postupoval podle reklamacniho radu obchodnika, to je uplny nesmysl, vzdycky se bude postupovat podle zakona a navic se muze prihlednout k tomu, ze prodejce uvadi v jeho relamacnim radu nesmysly a to mu psis pritizi. Sam jsem to jiz zazil.
Je velice malo prodejcu, co by nabidli neco nad ramec zakona, spis je spousta prodejcu, co maji v reklamacnim rade neco, co opdoruje zakonu, at uz nevedomky nebo vedome.
Zakon ze uvadi minimum? Nekdy si ho precti a porovnej s tim carem papiru s par vetama, ktery maji obchodnici jako reklamacni rad, pokud ho vubec maji vyveseny. Ve vetsine pripadu ho maji zasity i kdyz podle zakona musi byt viditelne umisteny, jenze uz neni definovano jak nebo neco v tom smyslu tam je, ja uz si to nepamatuju.

Píšu znova.
Po pár měsících provozu už mám vadné pixely na snímači dva.
Nafotil jsem asi 2000 fotek jen. To nějak rychle přibývá.
Měli byste k takovému aparátu ještě důvěru?
Vážně uvažuji že ho v té půlroční lhůtě vrátím.

No rozhodne by som zmenil znacku.

Este by som chcel pridat par slov k tej lehote a reklamaciam vobec.

Svojho casu (presne pred 3 rokmi) som pracoval v Nay ako reklamator. Aj ked sa zakon na SK od vtedy zmenil (situaciu v CR nepoznam), nebudem hodnotit ci k lepsiemu alebo horsiemu, ja osobne som vzdy vec ako fotoaparat, mobil a pod uz vtedy posielal a posudenie do servisu ako vada vznikla, lebo castokrat ked som sa taketo veci pokusal vratit dodavatelovi ako veci s vyrobnou vadou poslal mi ich naspat ako znicene zakaznikom spolu s fakturou (uz ale na meno firmy, kt. mi to nasledne zosobnila).
Napriklad taky Panasonic ti vyrobok nevezme spat ak je otvorena skatula. Tu musis otvorit aby si zistil ci je tam vsetko, inac to nesmies predat. Ak to tam nie je, tak cakaj 6 mesiacov kym sa ti uracia poslat. Potom prichadza k postupnej "kanibalizacii" a kompletovaniu vyrobkov. Taky reklamatorov sukromny sklad je niekedy ucineny raj]:)

Jedna rada: budte k ludom na reklamaciach mili, hlavne zo zaciatku!!! Aj to su len ludia, castokrat 12 hod a otrocku mzdu a ked na nich zacnete ziapat oplatia sa rovnako. Zial, je to neprofesionalne ale je to tak.

Pred tymi troma rokmi som odisiel do zahranicia a nelutujem. Po vianociach som kupil fotoaparat Fuji S1000FD, cena 140E + pamatova karta 10E + TROJROCNE poistenie na znicenie,vadu,kradez (staci doniest fotak v sacku alebo doklad od policie a mate novy fotak) 40E. Nemyslim si ze s mojim zaobchadzanim tri roky prezije, takze mam fotak nadosmti. Dobre nie...

No som sa rozkecal a dokopy nic nepovedal, tak enjoy:puff: